Wybuch w Przewodowie. Turecki sportowiec zwrócił się do fanów po polsku

Fatih Arda Ipcioglu to obecnie najlepszy turecki skoczek narciarski. W swoim dorobku ma już pierwsze w karierze punkty w Pucharze Świata. 24-latek zyskał sympatię m.in. wśród polskich kibiców. Teraz zwrócił się do nich bezpośrednio, w dodatku w języku polskim. Stało się to po tym, gdy w Przewodowie doszło do eksplozji.

Wybuch w Przewodowie. Turecki sportowiec zwrócił się do fanów po polsku
Fatih Arda Ipcioglu napisał po polsku (Getty Images, Jurij Kodrun)

Fatih Arda Ipcioglu ze sportami zimowymi związał się już jako 11-latek. Szybko doznał poważnej kontuzji, ale wrócił do sportu i w 2012 roku zadebiutował w turnieju rangi FIS Cup.

Gdy miał 21 lat wystąpił na swoich pierwszych igrzyskach. W Pjongczangu nie zdołał zakwalifikować się do konkursu. Cztery lata później w Pekinie zajął 36. miejsce na małej i 40. na dużej skoczni.

Wcześniej wywalczył swoje pierwsze w karierze punkty w Pucharze Świata. Stało się to podczas Turnieju Czterech Skoczni w Oberstdorfie. Zajął tam 29. miejsce. To do tej pory jego najlepszy wynik w karierze, który sprawił, że zyskał sympatię m.in. polskich kibiców.

We wtorkowy wieczór Ipcioglu zamieścił na Twitterze wpis w języku polskim.

Składam wyrazy szczerego współczucia - napisał.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Stało się to kilka godzin po wydarzeniach, do jakich doszło w Przewodowie w województwie lubelskim. Według informacji przekazanych przez premiera Mateusza Morawieckiego, na miejscowość spadł pocisk wystrzelony przez ukraińską obronę przeciwlotniczą.

Materiały zebrane przez nasze służby i sojuszników z dużym prawdopodobieństwem wskazują na to, że w Przewodowie wybuch nastąpił na wskutek zestrzelenia i zniszczenia rosyjskiej rakiety. Rakieta radziecka, wyprodukowana w ZSRR, będąca w posiadaniu Ukraińców spadła na terytorium Polski - wyjaśnił Morawiecki.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: #dziejesiewsporcie: Neymar błysnął geniuszem. Zrobił to jako jedyny

Ipcioglu zrobił to ponownie

To nie pierwszy raz, kiedy Ipcioglu występuje z tego typu manifestem. Podczas zimowych igrzysk w Pekinie, które odbyły się w lutym 2022 roku, Turek wystąpił w kasku z półksiężycem i gwiazdą.

Na tym nie zakończył. W jednym z wywiadów dla tureckiej telewizji pokazał ten symbol na błękitnym tle - to flaga Wschodniego Turkiestanu, regionu zamieszkiwanego przez Ujgurów, którzy są prześladowani przez Chiny.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: KOZ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić