LAK| 

Wymowne słowa o kandydacie na trenera kadry Polski. "Populizm"

18

Cezary Kulesza szuka nowego trenera na stanowisko selekcjonera reprezentacji Polski. Podobno jednym z kandydatów jest Francuz Herve Renard, który na mundialu w Katarze prowadził Arabię Saudyjską. Znany dziennikarz w szczery sposób wypowiedział się na jego temat.

Wymowne słowa o kandydacie na trenera kadry Polski. "Populizm"
Herve Renard (GETTY, Soccrates Images)

W ostatni czwartek PZPN ogłosił, że Czesław Michniewicz nie będzie już pełnił obowiązków selekcjonera reprezentacji Polski. Trwa dyskusja na temat następcy Michniewicza w kadrze.

Podobno Cezary Kulesza ma sięgnąć głębiej do portfela w kontekście zatrudnienia nowego trenera. "Super Express" informował, że PZPN jest gotowy płacić następcy Michniewicza nawet 2,5 miliona euro rocznie. Mówi się o kilku zagranicznych kandydatach.

Jednym z nich jest Herve Renard, który aktualnie prowadzi Arabię Saudyjską. Francuz, mimo iż ma kontrakt podpisany aż do 2027 roku, to poszukuje większych wyzwań, niewątpliwie mogłoby nim być prowadzenie Biało-Czerwonych.


- Może będę miał przyjemność zostać selekcjonerem reprezentacji Polski. To byłoby szczególne wyróżnienie - w taki sposób mówił o pracy z Polską w kwietniu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Bajkowe zaręczyny. Piękna WAGs z Premier League powiedziała "tak"

"To populizm"

Renard z Arabią Saudyjską pracuje już ponad trzy lata. W tym czasie udało mu się usiąść na ławce trenerskiej w 35 meczach. Jego obecna średnia wynosi 1,77 punktu zdobywanego na mecz. Szczególną renomą cieszy się w Afryce, gdzie dwukrotnie wygrywał Puchar Narodów Afryki.

Polakom przypadły do gustu przemowy Renarda w trakcie mundialu w Katarze, gdy w jasny i konkretny sposób motywował zawodników do działania. Do tego podczas ostatniego programu w Kanale Sportowym odniósł się Tomasz Smokowski. Jego słowa wiele mówią.

To populizm największego pułapu, że robimy z Renarda wielkiego trenera, bo w przerwie pokrzyczał na piłkarzy. Spokojnie - zaznaczył.
Zupełnie jakby u innych trenerów takie przemowy nie miały miejsca, tylko akurat nie zostały nagrane. Nie przesadzajmy z tym - dodał znany dziennikarz.

Na chwilę obecną nie wiadomo, kto będzie nowym selekcjonerem. Nie ma nawet odpowiedzi na to, czy będzie to Polak, a może jednak wygra opcja zagraniczna.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić