Wymowne słowa Żyły. Chodzi o jego udział we freak fightach

2

Od dłuższego czasu mówi się o tym, że Piotr Żyła trafi i zadebiutuje we freak fightowej organizacji. Niedawno, przy okazji urodzin, znów otrzymał takie pytanie, a jego odpowiedź była bardzo wymowna.

Wymowne słowa Żyły. Chodzi o jego udział we freak fightach
Szczyrk, 17.01.2024. Polak Piotr Żyła podczas zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich w Szczyrku, 17 bm. (mk) PAP/Grzegorz Momot (PAP, PAP/Grzegorz Momot)

We wtorek Piotr Żyła obchodził 37. urodziny. Przy tej okazji nie zabrakło wielu życzeń, prezentów dla skoczka, ale i pytań o jego przyszłość. Żyła jest jednym z najstarszych zawodników w stawce Pucharu Świata, ale wciąż ma ambicje, aby namieszać w czołówce. A z drugiej strony wielkimi pieniędzmi kusi go świat freak fightów, o czym mówi się już od kilku miesięcy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: #dziejesiewsporcie: aż nie chce się wierzyć. Pobiła rekord świata. Ma... 90 lat!

W czerwcu 2023 roku portal sport.pl podał, że może dojść do hitowej walki na jednej z gal organizacji Clout MMA. Żyła miałby zmierzyć się z byłym reprezentantem Polski w piłce nożnej, Sławomirem Peszko.

Żyła do tej pory nie chciał jednoznacznie wypowiadać się na ten temat, ale nigdy nie wykluczył takiego scenariusza. Zawodnika w roli freak fightera nie wyobraża sobie trener kadry Thomas Thurnbichler - chyba że dojdzie do tego, gdy zakończy już karierę na skoczni.

Tymczasem przy okazji niedawnych urodzin Żyła po raz kolejny został zapytany o freak fighty i o to, czy będzie od nich uciekał. Odpowiedź była bardzo wymowna.

A nie wiem. Chyba nie. No ale zobaczymy, jak się potoczy - powiedział, cytowany przez "Przegląd Sportowy Onet".

Z kolei w dniu 37. urodzin skoczka o przyszłość zawodnika zapytany został też trener Thurnbichler.

Piotra Żyłę zobaczymy na igrzyskach 2026 czy będzie wtedy freak-fighterem? - zapytał reporter TVP Sport.

A odpowiedź austriackiego szkoleniowca brzmiała następująco:

Trudno dziś powiedzieć. Na pewno ma potencjał fizyczny, aby wówczas startować w skokach narciarskich.

Póki co Piotr Żyła próbuje wrócić do czołówki Pucharu Świata. Bieżący sezon nie układa się dobrze ani dla niego, ani dla całej polskiej drużyny. Kolejna szansa na poprawę już w najbliższy weekend - w Zakopanem.

Autor: PSW
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić