Wzruszająca historia. Był bliski śmierci po wypadku w Polsce. Teraz przeżywa piękne chwile

1

Żadnej z tych chwil Fabio Jakobsen nie zapomni do końca życia. Kraksa pod katowickim Spodkiem sprawiła, że był w stanie krytycznym. Kilka miesięcy po tej tragedii przeżył za to wspaniałą chwilę ze swoją partnerką.

Wzruszająca historia. Był bliski śmierci po wypadku w Polsce. Teraz przeżywa piękne chwile
Fabio Jakobsen zaręczył się (Instagram)

Do dramatu doszło na mecze pierwszego etapu Tour de Pologne 2020. Fabio Jakobsen walczył o zwycięstwo z Dylanem Groenewegenem. Ten drugi doprowadził do kraksy, spychając rywala na barierki ochronne. Uderzył on z takim impetem, że spadł mu kask.

Jakobsen trafił do szpitala, został wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej. Jego stan był krytyczny. Założono mu 130 szwów na samej twarzy. Miał stłuczony bark, złamany kciuk, stłuczone płuca, problemy ze strunami głosowymi.

Najważniejsze jednak było to, że przeżył. Niedługo po tym, jak się wybudził, został przewieziony do swojego kraju. Tam czuwała przy nim Delore Stougje, wspierając przy kolejnych operacjach i powolnym powrocie do zdrowia.

Niedawno miał kolejną operację. Cały czas lekarze pracują nad rekonstrukcją twarzy, szczęki i ust. Holender nie poddaje się, bo dopiero po wszystkim na dobre będzie mógł wrócić do kolarstwa.

Zanim jednak na dobre wróci do sportu, zadbał o życie prywatne. Postanowił oświadczyć się swojej partnerce. Oboje pochwalili się tym faktem w swoich mediach społecznościowych.

Trwa ładowanie wpisu:instagram
Zobacz także: #dziejesiewsporcie: Serena Williams i jej trzyletnia córeczka. Ich taniec zrobił furorę!
Autor: DKP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić