Z supermarketu na igrzyska olimpijskie. "Jesteś legendą"

1

Riley Day udowodniła, że chcieć, to móc. Postawiła sobie za cel występ na igrzyskach olimpijskich i to stało się faktem bez wsparcia sponsorów.

Z supermarketu na igrzyska olimpijskie. "Jesteś legendą"
Riley Day (Instagram.com)

Media piszą o niej "ikona olimpijska". To za sprawą jej wielkiego uporu i ambicji, która doprowadziła ją do Tokio. Riley Day poleciała do Japonii bez wsparcia sponsorów. Sama musiała sfinansować wszystkie wydatki z tym związane - opłacić trenerów, fizjoterapeutów, podróż.

Aby tego dokonać, przez trzy lata pracowała w jednym z australijskich supermarketów, odkładając z każdej pensji na przygotowania olimpijskie. 21-latka specjalizująca się w biegu na 200 metrów, pewnie przeszła przez eliminacje, ale w półfinale odpadła z rywalizacji. Jej historia i tak budzi podziw kibiców i mediów na całym świecie.

Chcę być najlepsza i nic mnie przed tym nie powstrzyma - mówiła po biegu, cytowana przez joe.co.uk.

W niedługim czasie inspirująca postawa przełożyła się na potrojenie liczby obserwujących na Instagramie. Głos w mediach społecznościowych zabrał także sklep, w którym na co dzień pracuje Day.

Jesteśmy dumni, że jeden z członków naszego zespołu reprezentuje Australię na arenie światowej - czytamy we wpisie.

W komentarzach, na profilu Instagramowym Riley Day, nie brakuje słów gratulacji i wsparcia dla lekkoatletki. "Tak trzymaj, jesteś legendą" - czytamy w jednym z nich.

Zobacz także: #dziejesiewsporcie: Polska ma nowy tenisowy talent?! Wideo z synem Janowicza zachwyca
Autor: PSW
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić