Pytanie o Igę Świątek w teleturnieju. Internauci mają ubaw z prowadzącego

11

Iga Świątek do świata wielkiego tenisa weszła z przytupem. Do tego stopnia, że w brytyjskim teleturnieju pojawiło się pytanie związane z młodą tenisistką. Niestety, studentom prestiżowych brytyjskich uczelni nie udało się na nie odpowiedzieć.

Pytanie o Igę Świątek w teleturnieju. Internauci mają ubaw z prowadzącego
Pytanie o Igę Świątek w prestiżowym teleturnieju (PAP)

Wszystko zaczęło się od prestiżowego turnieju Rolland Garros, który Iga Świątek wygrała. Później pięła się coraz wyżej w rankingach najlepszych tenisistek świata. Fachowcy w dziedzinie tenisa stawiają ją coraz częściej w gronie faworytek każdego turnieju.

Trudne pytanie

Okazuje się jednak, że to wciąż za mało, by być popularną wśród studentów nawet najbardziej prestiżowych uczelni.

W ostatnim odcinku "University Challenge", znanego brytyjskiego teleturnieju dla studentów emitowanego przez BBC, padło pytanie o kraj, z którego pochodzi Iga Świątek. I to właśnie ono powaliło na łopatki studentów z elitarnego Uniwersytetu Cambridge. Długo się zastanawiali, a w końcu padła odpowiedź... Kazachstan.

I w tej sytuacji nie wiadomo, czy śmiać się, czy płakać. W końcu to bardzo popularny i prestiżowy konkurs z długą tradycją. Jest emitowany nieprzerwanie od ponad pół wieku - od 1962 r. Biorą w nim udział studenci z najlepszych uczelni w Wielkiej Brytanii.

Internauci mieli ubaw

Prowadzący konkurs miał spory problem z wymówieniem nazwiska polskiej mistrzyni. Udało mu się powiedzieć "Siątek". I to właśnie jemu zarzuca się wprowadzenie w błąd studentów.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

W każdym razie internauci mieli z tego powodu niezły ubaw. Fani Świątek podkpiwają, że prezenter powinien się cieszyć, że nie musiał wymawiać nazwiska trenera Igi - Piotra Sierzputowskiego.

Autor: KLS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić