LAK| 
aktualizacja 

Zabrał głos po wielkiej awanturze. Gwiazdy biją mu brawo

25

Wielką kontrowersją zakończyła się druga walka wieczoru na gali KSW 75. Zwycięzca Daniel Omielańczuk za pomocą mediów społecznościowych skomentował pojedynek z Michalem Martinkiem. Polak wyszedł z konkretną propozycją. Odezwały się gwiazdy MMA: Artur Szpilka i Łukasz Jurkowski.

Zabrał głos po wielkiej awanturze. Gwiazdy biją mu brawo
Daniel Omielańczuk w walce z Michalem Martinkiem (Twitter)

Co-main event gali KSW 75 zapowiadał się ekscytująco, ponieważ w walce wagi ciężkiej zmierzyli się Michal Martinek oraz Daniel Omielańczuk. Obaj zawodnicy przystępowali do tego pojedynku w odmiennych nastrojach.

Ku zdziwieniu kibiców i ekspertów, Polak wygrał na kartach sędziowskich z Michalem Martinkiem. Arbitrzy nie byli jednomyślni w ocenie pojedynku. Bartłomiej Czajka zapisał wszystkie rundy na konto Czecha (30-27), z kolei Łukasz Porębski i Robert Wardzała wypunktowali zwycięstwo Polaka 29:28.

Takie werdykty nie powinny przechodzić. Po raz pierwszy będę namawiał sztab, żeby złożyli protest. To jest skandal - mówił bezpośrednio po gali Kawulski w rozmowie z Arturem Mazurem z WP SportoweFakty.

Zabrał głos po awanturze na KSW

Sztab Martinka złożył już protest. "Po złożeniu w dniu dzisiejszym oficjalnego odwołania przez zespół Martinka nastąpi pełna niezależna weryfikacja decyzji" - czytamy na Twitterze federacji.

KSW poinformowała o wypłaceniu Czechowi pieniędzy za występ i dodatkowo bonusu kontraktowego.

Głos zabrał także sam Omielańczuk. Za pomocą mediów społecznościowych zwrócił się do swojego rywala. Zaproponował rewanż, by wszystko wyjaśnić w klatce.

Przez całą swoją karierę zajmowałem się walczeniem, a nie sędziowaniem i nie zamierzam tego zmieniać. Nie czuję się przegranym, ale ze względu na szacunek dla Michała i jego sztabu proponuję rewanż. Tym razem nie zostawiajmy już żadnych wątpliwości - napisał na Instagramie.

Pod jego wpisem swój komentarz zostawiły gwiazdy MMA: Artur Szpilka i Łukasz "Juras" Jurkowski. Obaj wyrazili brawa poprzez emotikony.

Teraz federacja powoła nowy sztab sędziów, którzy rozpatrzą piątkowy werdykt. Kolejne informacje ws. walki mają pojawić się w najbliższych dniach.

Trwa ładowanie wpisu:instagram
Zobacz także: Bajkowe zaręczyny. Piękna WAGs z Premier League powiedziała "tak"
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić