Zadyma tuż przed świętami. Potężna bijatyka kiboli w Anglii [WIDEO]

11

Niespokojnie przed świętami Bożego Narodzenia na Wyspach Brytyjskich. Przed meczem piłkarskim doszło do starć między kibicami obu drużyn. Interweniowała policja.

Zamieszki na ulicach Londynu

To nie była spokojna środowa noc w Londynie. Przed derbowym meczem doszło do regularnej bijatyki. Starli się pseudokibice Tottenhamu Hotspur oraz West Ham United. W tym drugim klubie podstawowym bramkarzem jest były reprezentant Polski Łukasz Fabiański.

W sieci krążą już materiały wideo z ulicznej bijatyki. Fani West Ham United szli na stadion w asyście policji, by uniknąć przepychanek. Niestety eskorta nie pomogła. Do bijatyki i tak doszło, a policja musiała użyć siły, by jak najszybciej rozdzielić krewkich pseudofanów.

Na materiale wideo, zamieszczonym na Twitterze, widać jak jedna z osób leży nieprzytomna na asfalcie. W angielskich mediach pojawiło się również zdjęcie kibica zalanego krwią. Na razie policja nie poinformowała, ile osób zostało zatrzymanych w wyniku zamieszek.

Sam mecz ćwierćfinałowy Pucharu Ligi Angielskiej rozpoczął się zgodnie z planem. Kibice obejrzeli trzy bramki, a Tottenham pokonał u siebie West Ham United 2:1. Co ciekawe, wszystkie trzy gole w tym meczu padły w odstępie pięciu minut, między 29. a 34. minutą. W środowym meczu Łukasz Fabiański nie zagrał.