Dominika Pawlik| 

Zakażony koronawirusem piłkarz zagrał w meczu. Trafił do aresztu

8

28-letni piłkarz Kmity Zabierzów nie przyznał się do uzyskania pozytywnego testu na koronawirusa. Wystąpił w meczu, narażając życie i zdrowie wielu osób. Trafił do aresztu.

Zakażony koronawirusem piłkarz zagrał w meczu. Trafił do aresztu
(Pixabay)

To zupełny brak odpowiedzialności. Piłkarz Kmity Zabierzów otrzymał pozytywny wynik testu koronawirusa. Został objęty domową izolacją. Nie zastosował się jednak do tego, jak poinformował TVN 24 - nawet kilkakrotnie.

Zawodnik wybrał się na wyjazdowy mecz z drużyną. 28-letni piłkarz Kmity Zabierzów wziął udział w towarzyskim starciu w Krzeszowicach. Kiedy wrócił do domu, został zatrzymany przez policję. Na razie spędzi w areszcie trzy miesiące, ale grozić może mu do 8 lat pozbawienia wolności za sprowadzenie powszechnego zagrożenia dla zdrowia i życia. Sanepid może nałożyć na niego karę w wysokości od 5 do 30 tys. złotych.

W sumie rozegrał dwa mecze w ostatnim czasie. Najpierw z klubem Borek Kraków, a następnie ze wspomnianym Świtem Krzeszowice. Pozytywny wynik testu otrzymał jednak przed tym drugim spotkaniem.

Na razie na kwarantannę trafili piłkarze Kmity Zabierzów oraz Świtu Krzeszowice. Sanepid ustala dokładnie listę osób, z którymi zarażony miał kontakt w ostatnich dniach.

Do tej pory (stan na 22 sierpnia) w Polsce odnotowano 61 181 przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 1951 osób.

Zobacz także: Liga Mistrzów. Pandemia zepsuła piłkarskie święto. "Nikt nie zwraca uwagi na turniej. Czuć smutek"
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić