Aldona Brauła
Aldona Brauła| 

Koronawirus w Polsce. Zakażony uciekł z kwarantanny w Krakowie

9

Policja z Krakowa zatrzymała mężczyznę, który uciekł z kwarantanny. Pomimo uzyskania pozytywnego wyniku testu na COVID-19 poszedł rozegrać mecz piłki nożnej. Za sprowadzenie niebezpieczeństwa na innych grozi mu kara.

Koronawirus w Polsce. Zakażony uciekł z kwarantanny w Krakowie
(Getty Images)

Policji udało się zatrzymać mężczyznę, który złamał zasady kwarantanny. 28-latek z Krakowa od 14 sierpnia przebywał w izolacji, a 18 sierpnia uzyskał pozytywny wynik na Covid-19.

Pomimo surowych wytycznych 19 sierpnia opuścił swoje mieszkanie. Pracownik administracyjny zauważył, jak mężczyzna odjeżdża swoim samochodem w nieznanym kierunku i powiadomił o tym mundurowych.

Uciekł z kwarantanny na mecz

Patrol policji od razu rozpoczął poszukiwania. 28-latek po kilku godzinach sam wrócił do mieszkania. Okazało się, że pojechał na mecz swojej drużyny "Kmita" Zabierzów rozgrywany w Krzeszowicach.

Zobacz także: Szczepionka na koronawirusa do końca 2020 roku. WHO śledzi postępy ponad 170 firm

28-latek został zatrzymany i osadzony w komendzie Policji w Limanowej. Przebywa w specjalnie przystosowanych pomieszczeniach dla osób, które są zakażone wirusem. W piątek zostanie odprowadzony do prokuratury na przesłuchanie. Ustalono także, że mężczyzna złamał już wcześniej warunki kwarantanny, aby rozegrać inny mecz.

Mieszkaniec Krakowa może usłyszeć zarzut sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób, powodując zagrożenie epidemiologiczne lub szerzenie się choroby zakaźnej. Grozi za to kara do 8 lat pozbawienia wolności. Ponadto sanepid może na niego nałożyć karę pieniężną w wysokości od 5 tys. do 30 tys. zł.

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić