"Zamurowało mnie". Martyniuk zdradził kulisy poznania Bońka

6

Dla Zenona Martyniuka Zbigniew Boniek był prawdziwym idolem. Doszło nawet do tego, że wokalista zespołu Akcent... nagrał piosenkę na jego cześć. W rozmowie z Weszło piosenkarz zdradził, iż utwór powstał po tym, gdy miał okazję poznać byłego prezesa PZPN, a obecnie wiceprezydenta UEFA.

"Zamurowało mnie". Martyniuk zdradził kulisy poznania Bońka
Na zdjęciu: Zenon Martyniuk (YouTube, Akcent)

Po zakończeniu piłkarskiej kariery Zbigniew Boniek nie porzucił piłki nożnej. Wręcz przeciwnie, ponieważ w pierwszej kolejności stał się trenerem. Później natomiast stał się wiceprezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej, ale to był dopiero wstęp do jego późniejszej działalności.

W 2012 roku został prezesem związku. Tą funkcję pełnił przez dwie kadencje, po czym zdecydował się na kolejny krok i obecnie jest wiceprezydentem UEFA.

To właśnie Boniek był idolem znanego polskiego piosenkarza Zenona Martyniuka. A za sprawą jego następcy na czele PZPN Cezarego Kuleszy wokalista zespołu Akcent miał okazję rozmawiać z obecnym wiceprezydentem UEFA.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Po tych meczach poznamy odpowiedzi na kilka pytań. Zapowiedź 5. kolejki PGE Ekstraligi
- Nigdy nie zapomnę, jak kiedyś dzwoni do mnie Czarek Kulesza. Nie był jeszcze szefem PZPN, ale działał już w jego władzach. "Słuchaj, ktoś tutaj chce z tobą porozmawiać. Daję ci do słuchawki prezesa" - mówi. Ja tylko: "Ale jakiego prezesa?". Po chwili słyszę w słuchawce: "Dzień dobry, panie Zenku, Zbyszek Boniek z tej strony". Zamurowało mnie - wyznał Martyniuk.

Dla piosenkarza Boniek był tak ważną postacią, że w pewnym momencie postanowił... nagrać dla niego piosenkę. Utwór na platformie YouTube zgromadził blisko 300 tysięcy wyświetleń.

- Właśnie wtedy nagrałem poświęconą Bońkowi piosenkę: "Legenda boisk, dwudziestka w koronie. Same do braw składają się dłonie. Bello di notte, piłkarz półwiecza, to Zbigniew Boniek" - śpiewał Martyniuk.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zenon Martyniuk dla Zbigniewa Bońka
Autor: JFO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić