aktualizacja 

Zamykają ogródki restauracyjne i parkingi. Spodziewają się 100 tys. ludzi

15

W środę w Hiszpanii zostanie rozegrany finał Ligi Europy, w którym zmierzą się Eintracht Frankfurt i Glasgow Rangers. Włodarze niemieckiego miasta już szykują się na wielką fetę i wprowadzili nadzwyczajne środki bezpieczeństwa.

Zamykają ogródki restauracyjne i parkingi. Spodziewają się 100 tys. ludzi
Fani Eintrachtu Frankfurt (Getty Images, 2022 Markus Gilliar)

Drugi co do ważności w piłce nożnej europejski puchar wchodzi w decydującą fazę. W środę 18 maja w Sevilli, o godzinie 21:00, rozpocznie się finałowe starcie tych rozgrywek pomiędzy Eintrachtem Frankfurt i Glasgow Rangers.

Dla obu klubów już sam awans do decydującego spotkania to spore osiągnięcie. Kibice obu drużyn już nie mogą się doczekać meczu i zmierzają do Sevilli, by na żywo wspierać swoich ulubieńców. Gorąca atmosfera będzie też w samych miastach finalistów: Frankfurcie i Glasgow.

Niemieccy włodarze spodziewają się, że w przypadku triumfu w finale Eintrachtu, w czwartek na ulicach Frankfurtu może nawet świętować 100 tys. osób. Dlatego już teraz w mieście wprowadzono nadzwyczajne środki bezpieczeństwa, o których informuje niemiecki dziennik "Bild".

Przede wszystkim w czwartek 19 maja od godziny 6:00 rano do północy zamknięte będą cztery duże parkingi w centrum miasta. Ze względu bezpieczeństwa, właściciele restauracji mają zakaz otwierania swoich ogródków w czwartek oraz wystawiania towarów do sprzedaży na zewnątrz.

Chodzi o to, by ogromnej liczbie osób zapełnić jak największą przestrzeń do bezpiecznego świętowania. Kilka linii tramwajowych, które kursuję po staromiejskiej części miasta, również zostanie zawieszona w czwartek od 6:00 rano.

Tym samym włodarze Frankfurtu wydają się dość mocno przekonani, że to właśnie Eintracht triumfuje w finale. A jak będzie w rzeczywistości? Wszystko zweryfikuje boisko, a w Polsce finał Ligi Europy będzie można śledzić na platformie internetowej Viaplay.

Zobacz także: Iga Świątek triumfuje w Rzymie. Zobacz skrót finałowego starcia!
Autor:
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić