Zdobyła medal i dostała wielki czek. A tam taka kwota

2

Niedawno w Szwecji odbyły się mistrzostwa kraju w biegach narciarskich. Jedna z zawodniczek pożaliła się na nagrodę, jaką otrzymała za brązowy medal. - To po prostu żenujące - nie kryła oburzenia.

Na zdjęciu: Maja Dahlqvist (GETTY, Maja Hitij)

Maja Dahlqvist jest jedną z najbardziej utytułowanych szwedzkich biegaczek narciarskich. Na koncie ma dwa złote medale mistrzostw świata (w sprincie drużynowym), trzy medale igrzysk olimpijskich, a niedawno po raz drugi w karierze wywalczyła Małą Kryształową Kulę, potwierdzając jak dobra jest w sprincie.

Z kolei kilka dni temu Dahlqvist wróciła na krajowe podwórko, gdzie postanowiła wziąć udział w mistrzostwach kraju. Wraz z jedną z koleżanek zdobyła brązowy medal w sprincie drużynowym. A gdy stanęła na podium i dostała czek, była wręcz w szoku. Opiewał on bowiem na 250 koron szwedzkich, czyli około... 104 złote.

To wszystko jest żartem. Czy mam tam stać z czekiem, który jest tak duży, że sięga mi do kolan i jest na nim napisane 250 koron? To po prostu żenujące i głupie - skomentowała, cytowana przez portal expressen.se.
To jest absolutnie niewiarygodne. Nie rozumiem, dlaczego tak jest. 250 koron?! Byłoby w porządku, gdyby dodali zero, chociaż to też nie byłoby przesadą - dodała.

Co więcej, pieniądze zostały przekazane w formie karty podarunkowej do sklepu budowlanego. Zdobywczynie złotego medalu zarobiły 1000 koron szwedzkich (około 415 złotych), z kolei za srebrny medal nagroda wynosiła 500 koron szwedzkich (około 207 złotych). Także w formie wspomnianych kart podarunkowych.

Myślę, że więcej wygrywałam w konkursach, gdy miałam 14 lat. To po prostu krępujące - skwitowała wyraźnie rozżalona reprezentantka Szwecji.

Sezon biegów narciarskich 2022/23 dobiegł końca. Przed zawodniczkami kilka tygodni przerwy, zanim rozpoczną przygotowania do kolejnego cyklu.