Znany skoczek znów ma problemy. Przekazał złe informacje

0

Killian Peier jest jednym z czołowych szwajcarskich skoczków. Ma już na koncie międzynarodowe sukcesy. Na drodze do dalszego rozwoju stanęły jednak problemy zdrowotne. Właśnie poinformował o kolejnych.

Znany skoczek znów ma problemy. Przekazał złe informacje
Killian Peier znów zmaga się z problemami zdrowotnymi (Photo by Maja Hitij/Getty Images) (GETTY, Maja Hitij)

Killian Peier już od kilku lat zapowiada się na skoczka, których przejmie od Simona Ammanna pałeczkę lidera szwajcarskiej kadry. A może już to zrobił, biorąc pod uwagę, że 41-letni Ammann jest tylko cieniem samego siebie z czasów, kiedy zdobywał medale igrzysk olimpijskich.

Peier ma już na koncie światowe sukcesy. W 2019 roku wywalczył brązowy medal mistrzostw świata na dużej skoczni. Raz stanął na podium zawodów Pucharu Świata (w grudniu 2019 roku, w Niżnym Tagile).

Wydawało się, że Szwajcar najlepsze lata swojej kariery ma jeszcze przed sobą. Niestety, Pod koniec października 2020 roku Killian Peier brał udział w mistrzostwach Szwajcarii na igielicie. W trakcie zawodów w Einsiedeln zanotował upadek. W szpitalu przeszedł badania, które wykazały, że doznał zerwania więzadeł krzyżowych przednich w kolanie.

Ze względu na ciężką kontuzję stracił cały sezon 2020/21, ale wrócił do czołówki w kolejnym roku i kilka razy kończył zawody w TOP 10. Niestety, Peier znów ma problemy zdrowotne, o czym poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Ostatnio nie słyszałeś ode mnie zbyt wiele nowego z jednego powodu: zmagam się z zapaleniem ścięgna rzepki, czyli z tzw. kolanem skoczka. Niestety, nie będę mógł startować w tegorocznym cyklu Letniego Grand Prix. Ale zrobię wszystko, żeby być w jak najlepszej formie na inaugurację Pucharu Świata w Wiśle. Przez kilka najbliższych tygodni potrzebna będzie mi cierpliwość - napisał na Instagramie.

Puchar Świata 2022/23 zostanie zainaugurowany 5 listopada, na skoczni imienia Adama Małysza w Wiśle. Będą to nietypowe zawody, bo skoczkowie startować będą na torach lodowych, ale lądować na igielicie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zrobił to w stylu Messiego! Gol, że palce lizać (wideo)
Autor: PSW
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić