Żyła szczerze o współpracy z nowym trenerem. Zaskakujące słowa

12

Reprezentacja Polski od kwietnia przygotowuje się do nadchodzącego sezonu z Thomasem Thurnbichlerem, nowym trenerem kadry. O współpracy z młodym szkoleniowcem dla skijumping.pl opowiedział Piotr Żyła.

Żyła szczerze o współpracy z nowym trenerem. Zaskakujące słowa
Szczyrk, 27.05.2022. Piotr Żyła podczas konferencji prasowej kadry narodowej (PAP, PAP/Zbigniew Meissner)

Na początku kwietnia Polski Związek Narciarski poinformował oficjalnie, że Thomas Thurnbichler został nowym trenerem reprezentacji Polski w skokach narciarskich. Austriak zastąpił na tym stanowisku Michala Doleżala.

Biało-Czerwoni zakończyli pierwsze zgrupowanie na skoczni pod wodzą nowego szkoleniowca. O szczegółach współpracy z Thurnbichlerem w rozmowie ze skijumping.pl opowiedział Piotr Żyła.

Każdy początek przynosi zmiany, to reset. Tutaj mamy dość dużo zabawy poprzez powrót do podstaw. Pojawiło się sporo nowych i ciekawych rzeczy. Stawia się przed nami interesujące zadania i wykonujemy je - przyznał Piotr Żyła.

Dla Żyły nowością jest to, że trener jest młodszy od niego. To wcale mu nie przeszkadza.

Nigdy nie zakładałem czegoś takiego, że w kadrze spotkam szkoleniowca młodszego od siebie. Miałem okazję ćwiczyć z młodszymi trenerami, ale to pierwsza taka sytuacja w kontekście głównego trenera. Nie widzę w tym nic dziwnego. Jest naszym szefem, a my idziemy za jego planem - wyznał.

Pierwszy test skoczków czeka w lipcu w Wiśle. Tam odbędzie się inauguracja Letniego Grand Prix.

Zobacz także: Bajkowe zaręczyny. Piękna WAGs z Premier League powiedziała "tak"
Autor: PSW
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić