Kosma Szczepaniak| 

Ile kosztuje Netflix? Ten prosty trik pozwoli Ci zaoszczędzić

0

Platformy oferujące filmy i seriale stały się jeszcze bardziej popularne w związku z epidemią koronawirusa. Przedstawiamy, ile trzeba zapłacić za usługę Netflixa w różnych wariantach. Oferujemy też jeden, całkowicie legalny trik, który umożliwi oszczędzenie dodatkowych pieniędzy.

Ile kosztuje Netflix? Ten prosty trik pozwoli Ci zaoszczędzić
(Getty Images)

Do tej pory najwięcej nowych użytkowników zakupiło usługę Netflixa w pierwszym kwartale 2019 roku. Wówczas do platformy dołączyło blisko 10 milionów nowych subskrybentów. Epidemia koronawirusa spowodowała jednak, że Netflix zaczął bić wszelkie rekordy.

Pierwsze trzy miesiące 2020 roku zaowocowały w 15,77 milionów nowych użytkowników. Firma zanotowała też 5,77 miliardów dolarów przychodów i 709 milionów dolarów zysku netto. W sprawozdaniu firma potwierdziła, że popularność jej platformy skoczyła po tym, jak w związku z epidemią koronawirusa w marcu w wielu krajach polecono ludziom, by jak najwięcej czasu spędzali w domach.

Ile kosztuje Netflix?

Dostęp do platformy Netflix można zakupić w trzech różnych wariantach. Pierwszym z nich jest pakiet podstawowy, za który płacimy 34 złote miesięcznie. Wówczas możemy oglądać seriale i filmy na maksymalnie 1 urządzeniu jednocześnie w jakości SD. Opcja na dwa urządzenia - bądź co bardziej popularne, na dwie osoby - kosztuje 43 złote na miesiąc. Wówczas cena jednostkowa spada do 21,5zł za 30 dni korzystania, a produkcje mamy dostępne w jakości 1080p (Full HD).

Zdecydowanie najbardziej popularnym rozwiązaniem jest wersja premium. Pozwala ona wtedy na jednoczesne korzystanie z serwisu na czterech urządzeniach, a więc można podzielić kwotę pomiędzy czterech naszych znajomych. Cena pakietu to 52 złote miesięcznie (13 zł/osobę), a dostępną mamy wtedy jakość Full HD oraz Ultra HD (4K).

Jak zaoszczędzić dodatkowe pieniądze? Jest na to prosty sposób

Prosty i przede wszystkim legalny. Netflix do każdego konta umożliwia dodanie konta o profilu "dziecko". Treści w takim profilu są wtedy specjalnie filtrowane pod kątem zawartości filmów oraz seriali. Zmienia się również interfejs, który jest bardziej przyjazny dla młodych osób.

Jak zatem zaoszczędzić? Po dodaniu profilu "dziecko" z poziomu naszego konta możemy je usunąć. Wówczas pojawi się opcja dodania kolejnego konta, bez żadnych ograniczeń wiekowych. Zatem w każdym pakiecie możemy dodać kolejną osobę do korzystania z naszej subskrypcji. Na przykładzie pakietu premium - cena jednostkowa za korzystanie z Netflixa spada wtedy do 10,40 zł/miesiąc. Należy jednak pamiętać o tym, że piąty profil nie oznacza piątego urządzenia, na którym jednocześnie można oglądać filmy i seriale. Jeżeli wszystkie pięć osób będzie chciało w tym samym momencie włączyć Netflixa, platforma jednej z nich niestety tego nie umożliwi.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić