Eksperci biją na alarm. "Inwazja" wykorzystywana na Facebooku

CERT Polska wydał ostrzeżenie przed kolejnymi poczynaniami oszustów. Choćby po Facebooku krąży odnośnik do rzekomego nagrania ukazującego inwazję Rosjan na Ukrainę. To nic innego jak niebezpieczny proceder naciągaczy!

Eksperci biją na alarm. "Inwazja" wykorzystywana na Facebooku
Zdjęcie ilustracyjne (Getty Images, Kichigin)

Oszuści znów mają swoje pięć minut. Bezlitośnie wykorzystują wątek rosyjsko-ukraińskiego napięcia i próbują szukać naiwnych.

Na ich poczynania reaguje CERT Polska. Wydano ostrzeżenie przed nowym sposobem na kradzież cennych danych.

Uwaga! Od kilku dni obserwujemy na Facebooku posty o rzekomych materiałach wideo przedstawiających inwazję wojsk rosyjskich na Ukrainę. Dołączany jest do nich link, który kieruje do strony wyglądającej jak serwis informacyjny, z artykułem zawierającym wspomniany film - piszą eksperci z CERT Polska na Twitterze.

Później zaznaczono, że "przy próbie jego obejrzenia, wyświetla się fałszywy panel logowania do naszego konta. Przejęte w ten sposób konta wykorzystywane są do dalszej dystrybucji postów w ramach różnych grup na Facebooku, lub wyłudzania środków finansowych".

CERT Polska przypomina. Obowiązuje trzeci stopień alarmowy!

Eksperci od cyberbezpieczeństwa zwrócili ponadto uwagę na to, że w Polsce obowiązuje trzeci stopień alarmowy obejmujący cyberprzestrzeń.

Przypominamy, że 21 lutego 2022 roku o 21:00 został ogłoszony trzeci stopień alarmowy w cyberprzestrzeni RP: CRP-CHARLIE. Mimo że alarm dotyczy głównie administracji publicznej, jest to dobry moment na podniesienie swojej czujności na różnego rodzaju kampanie phishingowe - zaznaczają pracownicy CERT Polska.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Orędzie Putina. Jak zareagował Kijów? "Potwarz dla narodu ukraińskiego"
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić