Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Konrad Siwik
Konrad Siwik
|

Kompost z ludzkich zwłok. Oni już sadzą rośliny na ciałach bliskich

219
Podziel się:

Zwolennicy ekologicznych opcji pochówku twierdzą, że konwencjonalne metody wprowadzają do ziemi ogromne ilości płynu balsamującego, stali i betonu. Z kolei kremacje ich zdaniem powodują znaczną emisję dwutlenku węgla. Nowym rozwiązaniem ma być kompostowanie ludzkich ciał, które właśnie zostało zalegalizowane w Kalifornii.

Kompost z ludzkich zwłok. Oni już sadzą rośliny na ciałach bliskich
Kalifornia legalizuje ludzkie kompostowanie (Recompose, Sabel Roizen)

Pozwolenie ciału na rozkład i powrót składników odżywczych do cyklu organicznego jest dla niektórych osób, nastawionych na ekologiczne rozwiązania, bardziej atrakcyjną opcją. Z tego względu w niektórych stanach Ameryki umożliwiono kompostowanie ludzkich ciał. Kalifornia w tym tygodniu stała się najnowszym miejscem, gdzie zalegalizowano opcję zielonego pochówku.

Kalifornia legalizuje ludzkie kompostowanie

Na początku tego tygodnia gubernator Kalifornii Gavin Newsom, demokrata, podpisał ustawę, która pozwoli na kompostowanie ludzi – opcję "zielonego pochówku", która powoli zyskuje uznanie w Stanach Zjednoczonych. Zgodnie z zapisem od 2027 roku stan Kalifornia zezwoli na kompostowanie ludzi, które jest już legalne w Kolorado, Oregonie, Vermont i Waszyngtonie.

To nowe prawo zapewni 39 milionom mieszkańców Kalifornii sensowną opcję pogrzebową, która oferuje znaczące oszczędności w emisji dwutlenku węgla, zużyciu wody i ziemi w stosunku do konwencjonalnego pochówku lub kremacji – powiedziała w rozmowie z Los Angeles Times Katrina Spade, dyrektor generalna Recompose, domu pogrzebowego w Seattle.

Spade pomogła przeforsować pierwszą w kraju ustawę o kompostowaniu ludzi w stanie Waszyngton w 2019 roku, a jej firma jest pierwszym domem pogrzebowym w kraju, który oferuje tę opcję. Cristina Garcia, członkini zgromadzenia stanu Kalifornia i autorka ustawy nazwała kompostowanie ciał "alternatywną metodą ostatecznej dyspozycji, która nie przyczyni się do emisji do naszej atmosfery".

Kompostowanie ludzkich zwłok

Kalifornia jest piątym stanem, który zalegalizował tę praktykę, po Kolorado, Oregonie, Vermont i Waszyngtonie. Zgodnie z prawem, kompostowanie ludzi będzie dozwolone od 2027 roku. Proces polega na umieszczeniu ludzkich szczątków w stalowej skrzyni z materiałami biodegradowalnymi – takimi jak słoma, wióry drzewne i lucerna – które pomagają ciału naturalnie się rozłożyć.

Mikroby rozkładają zwłoki i materię roślinną, przekształcając je w glebę bogatą w składniki odżywcze w ciągu około 30 dni. Pracownicy specjalnych zakładów pogrzebowych zajmujących się kompostowaniem zwłok wyjmują następnie kompost ze zbiornika i pozostawiają go na dwa do sześciu tygodni.

Członkowie rodziny mogą następnie wykorzystać ludzki kompost jak każdy inny rodzaj kompostu, na przykład mieszając go z grządką kwiatową, lub mogą przekazać go do rozrzucenia na obszarach objętych ochroną.

Naturalna redukcja organiczna jest bezpieczną i zrównoważoną metodą, umożliwiającą naszym ciałom powrót do ziemi po śmierci – podkreśla Katrina Spade.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(219)
Bena
5 dni temu
No cóż historia zatacza kolejne być może koło.Wracamy do epoki barbarzyństwa.To zwierzęta zostawiają truchła swoich zdechłych członków stada by wróciło do obiegu przyrodniczego.Ale Harrari mówi o człowieku jako o ludzkim zwierzęciu więc cała kultura naszej cywilizacji musi zostać zniszczona. Za kilka dziesiątków lat badacze nie będą nawet w stanie stwierdzić dlaczego tak rozwinięta cywilizacja uległa zagładzie ( kości też w wyniku kompostowania rozpłyną się jak reszta ciała).
Eddy
miesiąc temu
Brakuje węgla, niech na opał przerabiają, ktoś kiedyś już tego chyba próbował....
Eddy
miesiąc temu
Hitler by to pochwalił, to pewne
Ciekawy
2 miesiące temu
A kolczyki to też się rozłożą? Nie wyglądają na z eko tworzywa
Marzena
2 miesiące temu
...wyjmują następnie kompost ze zbiornika i pozostawiają go na dwa do sześciu tygodni. Gdzie?
Nemeczek
2 miesiące temu
Dobre. Niech chociaż martwi nie zasyfiają Ziemi. Wystarczająco robią to żywi
Hduebe
2 miesiące temu
Potem jacyś etyczni inaczej zaczną kompostować dowody zbrodni i dopiero będzie.
danny
2 miesiące temu
Niemcy szli krok dalej, byli nowocześniejsi- robili z umrzyków mydło, a z prochów nawóz pod jabłonki w Auschwitz
zbydlęcenie
2 miesiące temu
POstępuje
Pool
2 miesiące temu
Nie lepiej od razu zjadać, jest tylu głodujących.
Wreszcie
2 miesiące temu
Dziadzio do czegoś się przyda ...
Stefan
2 miesiące temu
A czym się to różni od zwykłego ziemnego pochówku? Bez balsamowania, po prostu ciało do ziemi
zibi
2 miesiące temu
A Hitlera cały świat potępiał. Ludzie!!!!! opamiętajmy się na Boga!!!
Ja.
2 miesiące temu
Normalny obieg materii. Nic w tym strasznego. Gdziekolwiek wykopiemy łopatę tam było coś martwego.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić