Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
FRA
|
aktualizacja

Pasterzowi z Grąblina objawiła się Maryja. Powiedziała, co się stanie z Polakami

165
Podziel się:

Mikołaj Sikatka pozostaje jednym z najbardziej znanych polskich wizjonerów. Pasterzowi z Grąblina miała objawić się Matka Boska. Do objawień doszło zaś na terenie lasu, gdzie Mikołaj zwykł się modlić przed zawieszoną na drzewie kapliczką. Przepowiednie dotyczą między innymi losów Polski. Czego możemy się z nich dowiedzieć?

Pasterzowi z Grąblina objawiła się Maryja. Powiedziała, co się stanie z Polakami
Pasterzowi Mikołajowi Sikatce miała objawić się Maryja (Pixabay, Wikimedia Commons, Flyz1 - Praca własna)

Mikołaj Sikatka urodził się w 1787 roku jako najmłodszy spośród trójki dzieci Wojciecha i Magdaleny z Grąblina.

Pod koniec swego życia skromny pasterz z małej miejscowości koło Konina miał być świadkiem niezwykłych wydarzeń. Otóż w latach 1850–1852 miała mu się objawiać Maryja.

Objawienia w Lesie Grąblińskim

Mikołaj często modlił się na terenie Lasu Grąblińskiego. To właśnie tam, przed zawieszoną na sośnie kapliczką z niewielkim obrazkiem miała mu się objawić Matka Boża. Co ciekawe, kiedy proroctwa, o których mówił zaczęły się spełniać (a dotyczyło to choćby epidemii cholery), wzmógł się kult, otaczający leśny obraz. Ten w końcu przeniesiono nawet do sanktuarium maryjnego w Licheniu.

A co Maryja miała rzekomo powiedzieć pasterzowi?

W ogniu długich doświadczeń oczyści się wiara, nie zagaśnie nadzieja, nie ustanie miłość. Będę chodziła między wami, będę was bronić, będę wam pomagać, przez was pomogę światu. Ku zdumieniu wszystkich narodów świata – z Polski wyjdzie nadzieja udręczonej ludzkości. Wtedy porusza się wszystkie serca radością, jakiej nie było przez tysiąc lat. To będzie znak największy dany narodowi, na opamiętanie i ku pokrzepieniu. On was zjednoczy. Wtedy na ten kraj udręczony i upokorzony spłyną łaski wyjątkowe, jakich nie było od tysiąca lat – czytamy.

To nie koniec. Pojawił się bowiem warunek spełnienia proroctwa.

Jeśli naród polski się poprawi, będzie pocieszony, ocalony, wywyższony, za przykład dawany innym narodom. Szatan będzie z nim walczył na wszelki sposób, aby nie dopuścić do jego odrodzenia, ale ostateczne zwycięstwo będzie ze mną (…) Nie dajcie się uwieść piekielnemu smokowi, ale dochowajcie wierności Bogu, ja was swym płaszczem okryję od śmiertelnych nieszczęść. Ten kraj, ten naród – ile razy będzie się do mnie uciekał – nigdy nie opuszczę, ale obronię i do swego serca przygarnę – jak tego orła białego - miała powiedzieć Mikołajowi Maryja.

Co sądzicie o przepowiedniach? Wierzycie w nie, a może podchodzicie do nich z dystansem?

Zobacz także: O kurator znów głośno. "To mnie przeraża'
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(165)
antykomer
2 miesiące temu
juz czytam ktoras z kolei przepowiednie-wizje z roznych zrodel i okresow. Jesno co zauwazam to wspolny mianownik- ze Polska wyjdzie ze wszystkiego calo i ja beda podziwiac.
I tyle
2 miesiące temu
Ojciec Klimuszko bardzo podobne miał wizje i to teraz zaczyna się dziać, Polska będzie wielka z mądrym rządem, z Polska będą się liczyć inne narody, to już się dzieje!!! Tylko nasza opozycja jeszcze podskakuje ale już niedługo
0505
2 miesiące temu
Myślę, że może być to prawdą,wszystkie przepowiednie matki Bożej do tej pory mają sens i prawdę
Leszek
2 miesiące temu
Dziwię się że naród jeszcze w to wierzy zabobony Szkoda że nie powiedział ile PiS nakradnie I czy zfałszuje wyboru
Jarek po ture...
2 miesiące temu
A co na to prezes, brat prometeusza, epimeteusz Jaro wsteczny.
Jarek po ture...
2 miesiące temu
A co na to prezes, główny wizjoner kraju, brat prometeusza.
Tomek
2 miesiące temu
Śmierć Putinowi za to co robi światu
Krystyna z ga...
2 miesiące temu
Mnie zastanawia jedno,jak pasterz pewnie nie czytaty nie pisaty tak wszystko zgrabnie zapamiętał.
Waldi
2 miesiące temu
Taaa...Izyda Egipska. Jak może człowiek objawiać się człowiekowi . Tylko Bogu chwała .
Wiesiek
2 miesiące temu
Ta przepowiednia mówi o PiSie, o roku 2015 i o Jarosławie, to czytelne i oczywiste. Gorzej że w latach w latach 1850–1860, podobnie jak w czasie Kontrreformacji Maryja ciągle odzywała się z obrazów lub po lasach, a to z tego powodu że ludzie mieli już wtedy dość złodziejstwa i wyzysku ze strony pobożnych feudalnych elit prawiciwych
44.
2 miesiące temu
Tak czytam sobie te komentarze. I muszę powiedzieć że trochę mi was szkoda, czy wy naprawdę nie widzicie ze to wszystko po to żeby nas podzielić? Jeśli ktoś chce wierzyć w Jezusa, Maryie czy cokolwiek innego, niech sobie wierzy co ci do tego. Dlaczego chcesz go znienawidzić za to? Tak samo z drugiej strony człowiek ma prawo nie wierzyć w Boga póki jest dobrym człowiekiem nikogo nie krzywdzi i pomaga potrzebującym nic złego po śmierci mu się nie stanie, i nie musisz go namawiać do swojej wiary..
312
2 miesiące temu
Piąta rano i potworny ból brzucha. Szybko poszedłem do toalety. Po 15 minutach ciężkiej walki było po wszystkim. Nagle usłyszałem głos wydobywajacy się z muszli klozetowej. Spoglądam w dół A mój kał ma postać matki boskiej. Powiedziała mi że PIS będzie fałszować wybory i żebym jadł wiecej błonnika.
...
2 miesiące temu
Uwielbiam komentarze 🤣
Kris
2 miesiące temu
Nie było Boga i Maryi z narodem wybranym, nie będzie i z Polakami. Sami jesteśmy kreatorami swojego życia i przyszłości, jako naród i ludzie. To ludzie są bogami, aniołami i diabłami dla siebie nawzajem i otaczającej przyrody.Im prędzej to pojmiemy, tym szybciej zaczniemy zmieniać świat na lepszy. Bóstwa wymyślono po to by trzymać za mordę niewolników za pomocą sztuczek socjotechnicznych. To wiedziano już w starożytności, aż dziw bierze że w tych czasach takie dyrdymały mają jeszcze posłuch - choć widząc puste kawy, to widzę że czarną mafia straciła swoich fanów. Całe szczęście.... Jednak przepowiednia się spełnia 🙂
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić