Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Karolina Modzelewska
|
aktualizacja

"Zagrożenie bezpieczeństwa". USA potwierdza istnienie kolejnych nagrań

87
Podziel się:

Marynarka Wojenna USA ma więcej nagrań, które pokazują niezidentyfikowane obiekty latające, powszechnie nazywane UFO. W najbliższym czasie nie zostaną jednak opublikowane, bo jak przekazał rzecznik tej instytucji, "zaszkodziłyby bezpieczeństwu narodowemu".

"Zagrożenie bezpieczeństwa". USA potwierdza istnienie kolejnych nagrań
Kadr z nagrania, które ujrzało światło dzienne w kwietniu 2020 r. (DOD, U.S. Navy)

Niezidentyfikowane obiekty latające (ang. unidentified flying objects, UFOs), nazywane przez Departament Obrony Stanów Zjednoczonych niezidentyfikowanymi zjawiskami powietrznymi (ang. unidentified aerial phenomena, UAP) od dawna budzą sporo emocji. Wiele osób liczyło, że publikacja raportu amerykańskiego wywiadu, który przedłożono w Kongresie i w którym mowa o 144 odnotowanych zdarzeniach związanych z niezidentyfikowanymi zjawiskami powietrznymi, rzuci nowe światło na całą sprawę.

Dokument opublikowany 25 czerwca 2021 r. nie zawierał jednak przełomowych informacji. Stwierdzono w nim, że większość, bo aż 143 z zarejestrowanych w ciągu ostatnich 17 lat zjawisk pozostaje bez jednoznacznego wyjaśnienia. Jedno uznano natomiast za zjawisko naturalne. Pentagon, który parę miesięcy wcześniej potwierdził prawdziwość trzech odtajnionych w kwietniu 2020 r. nagrań UFO (wykonali je piloci Marynarki Wojennej) podkreślił tylko, że w 18 przypadkach obiekty poruszały się w sposób, mogący wskazywać na zaawansowaną i - być może - nieznaną technologię.

Właśnie w kwietniu 2020 r., po publikacji wspomnianych nagrań amerykańskich pilotów, serwis The Black Vault zajmujący się m.in. analizą odtajnionych dokumentów rządowych złożył wniosek na podstawie ustawy o wolności informacji (ang. Freedom of Information Act, FOIA) do Marynarki Wojennej USA. Zażądano w nim odtajnienia pozostałych nagrań pokazujących UFO. Odpowiedź na wniosek przyszedł po dwóch latach. Wynika z niej jednoznacznie, że podobnych nagrań jest więcej. Nie zostaną jednak upublicznione ze względu na obawy związane z bezpieczeństwem narodowym.

Ujawnienie tych informacji zaszkodzi bezpieczeństwu narodowemu, ponieważ może dostarczyć przeciwnikom cennych informacji dotyczących operacji Departamentu Obrony i Marynarki Wojennej, jej słabych punktów lub możliwości - zaznaczył w odpowiedzi Gregory Cason, zastępca dyrektora biura FOIA marynarki wojennej.

W przesłanym liście Cason dodał, że Marynarka Wojenna była w stanie odtajnić trzy filmy UFO opublikowane w kwietniu 2020 r. tylko dlatego, że filmy te wcześniej wyciekły do ​​mediów i były już "szeroko omawiane w domenie publicznej". Marynarka uznała wówczas, że możliwa jest ich oficjalna publikacja "bez dalszych szkód dla bezpieczeństwa narodowego".

Zobacz także: Zobacz też: Ziemia ma trzeci biegun. Rozpuszcza się w niebezpiecznym tempie
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(87)
Tyle w temaci...
2 miesiące temu
Kolumb już notował w dzienniku pokładowym o różnych obiektach latających wyłaniających się z oceanu, każde państwo miało do czynienia z tymi obiektami, Rosja, Francja, Brazylia a nawet Polska i słynny incydent w Gdyni, może nas doglądają a może jesteśmy ich fermą tak jak my trzymamy kurczaki czy bydło.
gość
2 miesiące temu
Wielka stopa i królik baggs ten kraj już przeżywał panikę po ataku Marsjan
pppp
3 miesiące temu
dobra sciema teleskopem robia niby zdjecia galaktyki a kamery nie maja zawsze za mgla , po drugie cos sporo tego ostatnio zanczy sie ze jak zrobia projekcje blue beam podkladka ma byc wicie rozumiecie znamy te sztuczki dajcie cos lepszego bo ma byc strasznie a wychodzi cyrk
Obserwator - ...
3 miesiące temu
Jeśli UFO to nie statki z Ziemi, to dlaczego USA nie chce ujawnić filmików z UFO , bo twierdzi, ze to zagrożenie dla bezpieczeństwa USA, a nie jest to zagrożeniem dla innych krajów świata ? , wniosek jest tylko jeden, ze to technologia z USA , gdyby to była technologia z po za Ziemi, to USA od razu zawiązałyby PAKT z innymi krajami w obronie przeciw tymi obiektami z po za Ziemi dla światowego bezpieczeństwa, a skoro jest inaczej , to jest technologia USA, ale wmawiają wszystkim ze to UFO z poza Ziemi co tylko zagraża USA , tak USA kpi ze wszystkich narodów na Ziemi !
🥁📯🎥
3 miesiące temu
Ufo sobie teraz śpi i chrapie w Toruniu.🛸🌚📡
HARRARI
3 miesiące temu
OD WPROWADZENIA W NIEKTÓRYCH PAŃSTWACH LEGALNEJ ABORCJI I EUTANAZJI WIADOMO ŻE U NICH RZĄDZĄŚ JUZ OBCY ELIMINUJĄCY LUDZI WOJNY PRZEZ NICH INSPIROWANE OSŁABIANIE ZDROWIA LUDZI PRZEZ PSEUDO SZCZEPIENIE I LPSEUDOLECZENIE TO NASTĘPNU KROK DO DEPOPULACJI
co tu widać?
3 miesiące temu
A co tu widać-ja widziałem walcowaty, metaliczny obiekt, na pewno nie balon-w pełnym słońcu, oo to jest dopiero obserwacja--ale jakby przyszedł specjalista to zaraz by stwierdził, że to Wenus w koniunkcji--tyle, że Wenus nie wisi w powietrzu ok. 300 metrów nad ziemią.
hahaha
3 miesiące temu
nie ma żadnego zagrożenia gdyby było już by dawno nie było usa z czym do ludzi z widelcem po zupę? Jeżeli to obcy to poruszają się z prędkocią nadswietlną to jak by rycerz na koniu (usa) z rakietą się mierzył (ufo)
Realizta
3 miesiące temu
Tylko pokaz jakiś filmik z prawdziwym UFO , XXI a każdy filmik jest zamazany , a z tego, co wiem to każdy myśliwiec F-16 ma kamery FUL 8 - k warte miliony dolarów, co monetę 5 zł. widzi z 5 km z wysokości na ziemi , ale jak pokazują UFO z kilometra to filmik jest zawsze zamazany , żadnych szczegółów , widać ze to inscenizacja , to wasze UFO !
ryszard
3 miesiące temu
Najpier srovid, teraz wojna, a za chwilę ufoludki :D Ciekawych czasów dożyłem. :)
Julian
3 miesiące temu
Nareszcie pradawni Bogowie przylecieli !
Koni
3 miesiące temu
Nie rozumiem dlaczego zagrożenie bezpieczeństwa? Jeżeli to kosmici, to pewnie przylatują z misją pokojowa lub stabilizacyjna, tak jak Amerykanie. Może być też tak, że zobaczyli jakie u nas, na Ziemi, dzieją się cuda i przylatują tak wycieczkowo, na te cuda popatrzeć, i może jakaś pamiątkę kupić.
Ufolog
3 miesiące temu
Technologicznie sa przed nami o tysiące lat. Ludzkosc jak przetrwa,to nawet za 2-3 tys.lat nie bedziemy wstanie pojąć tej technologii i tego jak sie porozumiewają miedzy soba.Dla nich jesteśmy jak mysz na lace. Niestety🥴
Heeeeeee😂
3 miesiące temu
Macierewicz ze swoimi ekspertami wyjaśnili by czy to UFO czy tez nie.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić