aktualizacja 

Nagrała krótki filmik. Internauci widzą na nim UFO

17

Brytyjska tiktokerka Grace Eleanor Keeling, która tworzy treści pod pseudonimem GK Barry opublikowała krótki film, na którym pojawia się okrągły obiekt, który po chwili znika w chmurach, a następnie rozświetla niebo. Internauci twierdzą, że autorka z Tiktoka nagrała UFO.

Nagrała krótki filmik. Internauci widzą na nim UFO
Dziwny obiekt na filmie GK Barry (TikTok, GK Barry)

Popularna w Wielkiej Brytanii internetowa celebrytka GK Barry zgromadziła na swoich profilach społecznościowych ogromną rzeszę fanów. Na Instagramie śledzi ją ponad 600 tys. użytkowników, z kolei na TikToku jest to niemal 3,5 mln osób. W ostatnim czasie Grace zyskała dodatkową popularność za sprawą krótkiego nagrania, które zdaniem wielu internautów budzi niepokój.

W jednym z ostatnich filmów na profilu, tiktokerka opowiada o problemach swojego kota, u którego podejrzewa pchły. To jednak nie stanowi głównego tematu rozmów użytkowników pod nagraniem. Większe zainteresowanie budzi dziwny obiekt pojawiający się na niebie, który po chwili zatrzymuje się i rozświetla fragment chmur.

Internauci twierdzą, że na filmie GK Barry widać UFO. W sekcji komentarzy nie brak wypowiedzi mówiących o tym, że autorka nagrania uwieczniła przelot niezidentyfikowanego obiektu latającego. Zwracają uwagę na jego dziwne zachowanie – dużą prędkość i nagłe zatrzymanie się, po którym następuje rozbłysk i zniknięcie.

"Na początku to wygląda jak kropla wody, ale później widać rozbłysk. Oglądam i jestem zdezorientowany" – pisze jeden z komentujących. "Niemożliwe, dlaczego to staje się ciemniejsze, a później rozbłyska i znika?" – pyta kolejna osoba w komentarzach.

Z drugiej natomiast strony pojawiają się komentarze użytkowników zwracających uwagę na to, że przelatujący na niebie obiekt to oszustwo. Ci podkreślają przede wszystkim, że GK Barry niemal w ogóle nie nagrywa swoich filmów na zewnątrz, co powinno budzić podejrzenia widzów.

Trwa ładowanie wpisu:tiktok

Ponadto komentujący zwracają uwagę, że w pewnym momencie obiekt zmienia swoją pozycję na niebie, nie poruszając się wcześniej, co ma potwierdzić fakt dodania statku w programie graficznym. Przygotowanie tego typu incydentu na niebie w programach do obróbki wideo – zdaniem internautów – jest bardzo prostym zadaniem.

Dla uwiarygodnienia efektu przelotu w filmie GK Barry zastosowano maskowanie widocznego w górnym rogu fragmentu rośliny. Dzięki temu obiekt podczas lotu nie znajduje się na pierwszym planie, a jest "pod" liściem. Tym sposobem "kulka" na niebie ma wyglądać naturalnie.

Do wszelkich tego typu nagrań należy podchodzić z dużym dystansem. Twórcy internetowi walczą bowiem o zainteresowanie publiczności i podobne filmy nie powinny stanowić dowodu istnienia obcej cywilizacji, o czym piszą komentujący tiktoka Grace użytkownicy.

Dziś brak jakichkolwiek dowodów, które mogą ze 100-procentową pewnością potwierdzić, że lot obcej cywilizacji nad Ziemią jest jakkolwiek możliwy. Z tego też powodu film GK Barry należy traktować jako tzw. viral, a jego zadaniem jest zdobycie zainteresowania w sieci. Nie ma on jednak nic wspólnego z naukowym podejściem do tematu niezidentyfikowanych obiektów na niebie.

Autor: NGA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić