Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera| 

To naprawdę to samo zdjęcie. Nikt by nie uwierzył, gdyby nie nagranie

11

Wiele osób trzyma na pamiątkę archiwalne zdjęcia przodków, które nadgryzł ząb czasu. Zdarza się też, że wyrzucamy fotografie, bo nie widzimy dla nich ratunku. Można jednak odrestaurować nawet mocno zniszczone portrety, czego dowodem jest twórczość jednego z artystów na TikToku.

To naprawdę to samo zdjęcie. Nikt by nie uwierzył, gdyby nie nagranie
To naprawdę to samo zdjęcie. Nikt by nie uwierzył, gdyby nie nagranie (TikTok)

Fotografie sprzed lat są często jedyną formą pamiątki po naszych przodkach. Bywa jednak i tak, że wskutek przekładania z albumu do albumu widoczne są na nich ślady zniszczeń. Zwłaszcza że jakość wywoływanych zdjęć w przeszłości znacząco odbiegała od obecnych możliwości.

Nie ma jednak zdjęcia, którego nie dałoby się odrestaurować. Do takiego wniosku pozwala dojść obserwacja wyczynów Borhen Kachbouriego na TikToku. Pochodzący z Tunezji fotograf zajmuje się również odnawianiem zniszczonych portretów.

To naprawdę to samo zdjęcie. Aż trudno uwierzyć

Kachbouri postanowił wykorzystać media społecznościowe, by pokazać, jak w XXI wieku, przy użyciu podstawowych narzędzi do obróbki komputerowej zdjęć, można odrestaurować dawne fotografie. Na jego kontach na TikToku czy Instagramie nie brakuje krótkich filmów, na których pokazuje krok po kroku swoją działalność.

Trwa ładowanie wpisu:tiktok
"Wspaniała robota", "Wow", "Masz talent", "Jesteś legendą, człowieku" - to tylko niektóre z pozytywnych komentarzy internautów pod filmem z odrestaurowania zniszczonego zdjęcia małego chłopca.

Co ciekawe, tunezyjski fotograf stara się pomagać nawet osobom z drugiego końca świata. Jak napisał w mediach społecznościowych, jeśli ktoś z nas posiada zniszczone zdjęcie i chce, aby odzyskało ono dawny blask, wystarczy wysłać mu wiadomość prywatną na TikToku czy Instagramie.

Łukasz Kuczera, dziennikarz WP

Zobacz także: Turyści zapamiętają to do końca życia. Niebywałe nagranie
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić