aktualizacja 

Ukraińcy pokazali, jak się bronią. Oto pojazd siejący zniszczenie

Na Telegramie udostępniono wideo, na którym możemy zobaczyć, jak Ukraińcy ostrzeliwują z kołowego transportera opancerzonego rosyjskich żołnierzy. To BTR-4E, który wyprodukowano w fabryce im. Małyszewa w Charkowie.

Ukraińcy pokazali, jak się bronią. Oto pojazd siejący zniszczenie
Widok z wnętrza pojazdu BTR-4E (Telegram, Twitter, @RALee85, @ЮРІЙ МИСЯГІН)

Na filmie widzimy BTR-4E w akcji, z poziomu którego Ukraińcy ostrzeliwują wroga - działkiem 30 mm. To kołowy transporter opancerzony, który został wyprodukowany w Ukrainie, w Charkowie.

Na filmie w pojeździe znajdowało się łącznie czterech żołnierzy. Jeden z nich obsługiwał działko, mierząc do Rosjan. Przetrwanie w sytuacji, gdy dosięgną nas obrażenia od BTR-a, jest niemal niemożliwe, o ile pocisk trafi w korpus obranego za cel człowieka.

BTR-4 pokazuje, że Ukraina potrafi wyprodukować świetną maszynę

Maszynę po raz pierwszy zaprezentowano na targach w Abu Zabi w 2006 roku. Wówczas zaprezentowano oficjalnie prototyp pojazdu. W 2008 roku zaczął być produkowany w wersji finalnej.

Pojazd spodobał się ministerstwu obrony w Iraku. Rząd zdecydował się zamówić łącznie 420 sztuk transporterów za kwotę prawie 90 mln złotych.

W 2016 roku dopracowano pojazd i wtedy pojawiła się jego wersja z "E" na końcu. "Ten państwowy projekt lekko opancerzonej techniki cechuje się silnym uzbrojeniem, dużą prędkością i solidną ochroną dla załogi" - brzmiał komunikat ukraińskiego ministerstwa, cyt. przez portal Defence 24.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: HNM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić