o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MDO
|

Wchodziłeś na te strony? Możesz mieć spore problemy

20
Podziel się

Oszuści stosują różne sztuczki, by dobrać się do naszych wrażliwych danych. Jedna z metod cieszy się szczególną popularnością. Niestety, jeżeli damy się nabrać, to mogą nas spotkać bardzo przykre konsekwencje.

Wchodziłeś na te strony? Możesz mieć spore problemy
Zdjęcie ilustracyjne (Pixabay)
bEKkaHYl

Przestępcy nie próżnują! Często wykorzystują rozmaite metody, by osiągać korzyści. Korzystają chociażby z rozwiązania, które polega na zachęceniu do klikania w linki, które rzekomo kryją sensacyjne nagrania z porwania dziecka, gwałtu czy śmierci po szczepieniu na COVID-19.

Przed wchodzeniem w takie linki ostrzega CERT Polska. Podkreślono, że to nic innego, jak próba przejęcia dostępu do konta na Facebooku.

Ponownie ostrzegamy przed znanym oszustwem wykorzystującym serwis Facebook. Tym razem przestępcy publikują fałszywe informacje o porwaniu dziecka, rzekomej śmierci po szczepieniu lub gwałcie. Zachowajcie ostrożność i zgłaszajcie podejrzane wiadomości na http://incydent.cert.pl - zaznaczono na Twitterze.
bEKkaHYn

Oszuści polują na nasze dane!

Jeżeli klikniemy w link, to możemy utracić dostęp do konta na Facebooku. Warto mieć to na uwadze, bo w ostatnim czasie nie brakuje przestępców posługujących się opisywaną metodą.

bEKkaHYt

Schemat działania zazwyczaj jest taki sam. CERT Polska podaje, że "po kliknięciu w link, ofierze wyświetlana jest fałszywa prośba o podanie danych logowania do Facebooka, np. celem rzekomej weryfikacji wieku".

Po podaniu danych zaczyna się niebezpieczny proceder. Przestępcy wykorzystują nasze konto do rozpowszechniania fałszywych wpisów i linków lub do wyłudzania pieniędzy.

Dałeś się nabrać? Jeśli tak, to nie panikuj. Czym prędzej zmień jednak hasło!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEKkaHYO
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(20)
Przejety
2 dni temu
porazajace jest to, ze tu na portalu o2 bezproblemowo reklamuja sie strony Pornoidalne bez opamietania i mimo ,,Zglos,,-szania) -nic z tego nie wynika -Wstyd
Donpedro
1 tyg. temu
Mnie śmieszą te Facebook-i inne bzdety i mam spokój
Ten
1 tyg. temu
Usunąć konto z tego durnowatego facebooka i problemu mu nie będzie. Trzeba być inteligentnym bezobjawowo żeby jeszcze mieć konto na fb.
bEKkaHYP
oszukany
1 tyg. temu
A co robia sluzby,policja aby temu zapobiedz? Po co oni sa? I gdzie kary?
dfg
1 tyg. temu
Szczególnie na Fejksbuku
Staruszka
1 tyg. temu
Wszystkie wynalazki niosą ryzyko. Od koła począwszy na elektronicznej bankowości kończąc. Najpewniejsza jest skarpeta, zwłaszcza że za powierzenie mojej kasy bankowi, trzeba dopłacać. Padnie komórka, brak notesu z telefonami i stoisz jak trąba, bo żadnego numeru nie znasz.. Generalnie - gdyby wyłączyć prąd, mniej zapobiegliwi i wierzący w wynalazki ludzie by wyginęli.
Elka
1 tyg. temu
Nie wiem,jak to możliwe, że ciagle jesteśmy bombardowani informacjami o wyłudzaniu danych.Przecież to jest już nie do ogarnięcia, na każdym kroku trzeba uważać, trzeba być czujnym. Gdzie są jakieś organa czy służby odpowiedzialne za taki stan rzeczy? Nie znam się ale uważam, że system musi z tym coś zrobić, aby walczyć z tym skutecznie nie tylko informując nas aby uważać. Najlepszym chyba rozwiązaniem będzie nie korzystanie z internetu w telefonach.Sama padłam ofiarą takich oszustów, wyprowadzili mi z konta 3.500 zl, bank umył ręce i tyle.Państwo powinno się tym zająć konkretnie, to co dzieje się teraz jest już gorsze od pandemii covida.
Zombi_kz
1 tyg. temu
A kto jeszcze ma konto na srejsbuku?? Chyba jacyś szaleńcy ... Niespełna rozumu.
PiS musi odej...
1 tyg. temu
Gdzie jest rząd i politycy, którzy mogą z tym coś zrobić?
EUropejczyk
1 tyg. temu
V-ce minister zdrowia były, v-ce Burmistrz Chełma a obecnie jakiś tam od Cyberprzestępczości nie radzi sobie z tymi problemami?
Popo
1 tyg. temu
Niech odpowiednie organy państwowe pisowskie, zajmą się oszustami, a nie tylko dzielą stołki dla siebie
Hjg
1 tyg. temu
A co na to policja pisia?
Andrzej
1 tyg. temu
Niby bezpieczny YT a też zaczyna prosić o weryfikację wieku poprzez skan dowodu osobistego lub transakcję kartą płatniczą.
bEKkaHYH
Ereb
1 tyg. temu
To trochę żałosne że stroną która nic nie robi z oszustami którzy spamują czy to linkami do stron dla dorosłych czy prośbą o pomoc dla... Chce mnie ostrzegać przed oszustami na innych stronach :-p
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić