o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MDO
|

Nowe prawo w Polsce. Wojsko może przejąć twój samochód

201
Podziel się

Wojsko może zgłosić się po prywatny samochód i przejąć go "na cele obronności kraju". Rząd przyjął nowe rozporządzenie, w którym zwiększył limit takich działań aż o pięć procent!

Nowe prawo w Polsce. Wojsko może przejąć twój samochód
Zdjęcie ilustracyjne (Getty Images, Rafal Olkis)
bELehnjF

Po tym, jak rozporządzenie wejdzie w życie, armia będzie mogła przejąć aż 716 pojazdów należących wcześniej do prywatnych właścicieli. Projekt rozporządzenia zakłada też, że w ręce wojska będzie mogło trafić aż 140 przyczep i 30 maszyn.

Przepisy nie precyzują, o jakiego rodzaju pojazdy mogą upomnieć się żołnierze, choć z punktu widzenia potrzeb wojska, można domniemywać, że najbardziej zagrożeni są właściciele samochodów terenowych, dostawczych czy busów - podaje serwis wiadomosci.wp.pl.

Gdy nie ma wojny, takie "wypożyczenie" może trwać 24 godziny lub nawet tydzień. Właściciel, który musiał odstąpić swój pojazd, za każdą dobę otrzyma ryczałt w wysokości 300 zł. Rząd ma pokryć naprawę ewentualnych szkód wyrządzonych przez wojskowych.

bELehnjH

Od kogo się dowiesz, że armia chce twoje auto?

Jeżeli twoim autem zainteresuje się wojsko, to informację o zamiarze jego przejęcia uzyskasz od lokalnych władz i z Wojskowej Komendy Uzupełnień.

bELehnjN

Taką wiadomość otrzymał pan Arkadiusz z Warszawy, właściciel jeepa. Mężczyzna twierdzi w rozmowie z RMF FM, że jego auto nie nadaje się do używania przez armię - samochód ma napęd tylko na jedną oś i niespełna tysiąc cm sześciennych pojemności.

Rząd wydaje miliony na swe limuzyny, a nie stać go na zapewnienie transportu dla żołnierzy - grzmi mężczyzna, który ostatecznie czasowo nie utraci pojazdu, bo jest to samochód zakupiony na kredyt, a takie wojska nie interesują.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bELehnki
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(201)
Antyszkoła
1 tyg. temu
Oczywiście że wałek, chodzi tylko o to by sobie pojeździć za frajer czyimś samochodem... 300zł za dobę? to mniej niż bierze opiekunka do dzieci
Józef
1 tyg. temu
toż to zwykły wałek jest. Sami sobie będą "zabierac " na kilka dni w miesiącu po 300 zł dziennie. I tym sposobem dodatkowe 2 tys PLN-ów im wpadnie
ufo
2 tyg. temu
co rzad moze -------nic nie moze.........co policja moze---------nic nie moze.........co wojsko moze------nic nie moze i tyle
bELehnkj
Cwaniak
2 tyg. temu
Niech sie zgłoszą do agencji mienia wojskowego która wyprzedaje wszystko - samochody maszyny a od ludzi precz
rejmons
2 tyg. temu
Panie "żurnalist" a może słyszał pan o Romanie Klusce i o tym jak władza SLD "załatwiła" Optimus SA. Ale myślę, że nie pan słyszał, bo niby gdzie i jak? Tu trzeba ciut popracować.
zarazaaa
2 tyg. temu
dziennikarzyna się obudził. Odgrzewany kotlet. Takie prawo w przypadku wojny było od dawna.
Julek 1959
2 tyg. temu
Prawo jest od dawna oby pojazd potrzebny dla mon przejąć w ramach zasobów mobilizacyjnych. Ale jest ale kiedyś były pojazdy proste w eksploatacji i uruchomienia. Obywatel jak nie będzie chciał przekazać w ramach mobilizacji pojazd unieruchomi zdalnie wprowadzając kod i po co komu ten pojazd (na części?)
Karol
2 tyg. temu
Ten dziennikarz jest niedorozwinięty gdyż takie prawo było jest i będzie na wypadek stanów wyjątkowych i wojny to wszystko należy do armii a pan dziennikarz był w specjalnym wojsku tj 6 połk rowerów podwodnych i dlatego pisze takie smutasy
Pop
2 tyg. temu
A partyjnym cwaniakom też zabierzecie samochód na cele wojskowe? Wątpię, bo tej kasty złodziei to nie dotyczy.
Ewa
2 tyg. temu
Pierwsze zabrać ""POsłom""ich pojazdy!!!!
Jasiek
2 tyg. temu
Panie generale może moje Punto się przyda oddam na czas nieokreślony , opłaca się ma LPG
Asd
2 tyg. temu
Żal czytać wasze wypowiedzi, aferę robicie z prawa które funkcjonuje od 50 lat i jest takie samo na całym świecie. To żadna nowośc zawsze tak było. Wstyd mi za was że wy tacy głupi jesteście
Edek
2 tyg. temu
Jachira Rzepicha
bELehnkb
Byku
2 tyg. temu
Sorento 2.5 wypożyczę 140km reduktor
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić