Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
OZ
|

Masz czas do 1 listopada. Później może cię czekać wymiana telefonu

180
Podziel się

WhatsApp będzie miał nowe wymagania od listopada 2021 roku. W efekcie komunikator przestanie działać w najstarszych smartfonach. Część osób musi więc rozważyć zmianę telefonu, ale w praktyce problem nie powinien dotknąć wielu użytkowników.

Masz czas do 1 listopada. Później może cię czekać wymiana telefonu
WhatsApp (dobreprogramy, Oskar Ziomek)
bEKvGBxh

Komunikator WhatsApp od listopada przestanie działać w niektórych smartfonach. Chodzi o leciwe modele, które nie będą już spełniać minimalnych wymagań. WhatsApp zmienia je po raz kolejny w tym roku, a podyktowane jest to chęcią ciągłego dodawania do aplikacji nowych funkcji. W skrajnych przypadkach nie da się tego zrobić bez podwyższenia minimalnej wersji systemu operacyjnego.

Od 1 listopada 2021 roku WhatsApp będzie wymagać do działania przynajmniej Androida 4.1 JellyBean. Obecnie komunikator działa także w telefonach, które wykorzystują poprzednią wersję systemu - Androida 4.0.3. W takich urządzeniach w praktyce należy się spodziewać sporych utrudnień. Od listopada WhatsApp po prostu przestanie w nich działać, a użytkownik straci dostęp do historii rozmów.

bEKvGBxj

W praktyce problem nie powinien dotyczyć wielu osób. Android 4.1 został wprowadzony na rynek w 2012 roku i jest jedną z najstarszych wersji Androida, które działają dziś w smartfonach. Ze statystyk wynika, że programiści tworzący aplikacje z myślą o Androidzie 4.1 i nowszym (takie wymagania będzie mieć od listopada WhatsApp) mogą liczyć na zgodność aplikacji z aż 99,8 proc. urządzeń z Androidem na rynku.

Aby sprawdzić wersję systemu w telefonie, wystarczy zajrzeć do ustawień. Na końcu listy kategorii, w ramach Informacji o telefonie, a później Informacji o systemie, można odczytać numer wersji Androida, która działa w danym urządzeniu. W praktyce problem zbyt starego systemu na potrzeby WhatsAppa dotyczy osób korzystających z naprawdę leciwych smartfonów.

bEKvGBxK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(180)
Svze
2 dni temu
Ja nie mam pojęcia kto wgl używa np androida 8 i mniej a co dopiero jakiejś 4 ile te telefony mają 100mb ramu i 500 mb. Wewnętrznej i to jeszcze jak ktoś kupował flagowca owych czasów tam wgl jest miejsce na waap?
Darekszczecin
3 dni temu
Mi na stereo noki 5110 działa WhatsApp
Scyzor1519
4 dni temu
Telegram i tak zawsze będzie lepszy
bEKvGBxL
Virginia Virg...
4 dni temu
Ja mam nowy telefon.
z gruby rury
4 dni temu
... WhatsAppa używam do rozmów wideo jeśli trzeba gdzieś udzielić instrukcji w czasie realnym i do przesyłania zdjęć - nie jakieś tam zafajdane selfie czy inne z rodzaju "co jem teraz na obiad", tylko zdjęcia dokumentów, urządzeń i podobnych spraw, bo WhatsApp ma lepszą rozdzielczość od MMSa... ale jak będą za dużo kombinować, to zawsze jest jakaś inna opcja...no, w ostateczności można się komunikować przy pomocy chorągiewek pod warunkiem bezpośredniej widoczności z rozmówcą...minus chorągiewek jest taki, że przesyłanie zdjęć trwa bardzo długo - bo najpierw trzeba przesłać informacje o wymiarach obrazu i rozdzielczości, a dopiero potem RGB w heksadecymalnym dla każdego pixela osobno, żeby odbiorca mógł sobie wszystko kredkami pokolorować... kiedyś nadawaliśmy sygnały chrominancji i luminacji w jednej linii z silnym wymachem oznaczającym koniec linii (bez burstu) i początek następnej, ale odkąd w telewizji przeszli na cyfrówkę, to myśmy też zmienili chorągiewki na LED-owe i teraz jest znacznie lepiej...
IODO
5 dni temu
Użytkownicy Whatsappa nie czytają polityki prywatności tej aplikacji, a jeśli już zajrzą to do mocno okrojonej i nieobowiązującej wersji polskiej. Polecam pełną wersję angielską - tam dowiecie się, że Wasza prywatność i WSZYSTKO co macie na telefonie przestaje być Wasze, a oni mogą z tym robić co chcą.
Asia
5 dni temu
Whotsap 😳a co to jest????
Obywatel
5 dni temu
To zwolnij.
Misiek Pysiek
5 dni temu
Mój telefon ma android 10 więc nie panikuje, zresztą i tak mało używam WhatsAppa
Kris
6 dni temu
Czy na mojej Noki 3210 będzie działał
***** ***
6 dni temu
Dawno nie mam już watsupa, ale chyba za bardzo nie jest możliwe żeby ktoś na 10 letnim telefonie latał.
Paweł
6 dni temu
Ludzie ja mam androida 11 w smartfonie a qy mi gadacie o androidzie 4.1 ja takiego androida miałe z 6 lat temu
Obywatel RP
6 dni temu
Nie używam tego komunikatora jak i FB. Bynajmniej żyję i nie czuję się ograniczony. Lecz czytam wpisy i nie wiem co myśleć? Na prawdę choć 10% piszących używa sprzętu mającego ponad 10 lat? Nie oszukujemy się 6 lat to jest super wynik dla tego sprzętu. Tym bardziej że jest wiele innych aplikacji które nie chcą działać na systemach minimum 4.1. Po co więc bijecie pianę? Tym bardziej że właściciele aplikacji mają w czterech literach wasze wpisy a tym bardziej groźby. Co jesteście więksi od Trumpa? Jego jak wiadomo zbanowano na wszystkich nieleżących do FB komunikatorach.
bEKvGBxD
Virginia Virg...
6 dni temu
Ja wzięłam telefon w tym roku z pleya w ubiegłym roku t mobile i zawarłam umowy nie zrezygnuje mam nowe telefony starych nie używam bo są przestarzałe modele i usługi bym nie miała.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić