Masz czas do 1 listopada. Później może cię czekać wymiana telefonu

317

WhatsApp będzie miał nowe wymagania od listopada 2021 roku. W efekcie komunikator przestanie działać w najstarszych smartfonach. Część osób musi więc rozważyć zmianę telefonu, ale w praktyce problem nie powinien dotknąć wielu użytkowników.

Masz czas do 1 listopada. Później może cię czekać wymiana telefonu
WhatsApp (dobreprogramy, Oskar Ziomek)

Komunikator WhatsApp od listopada przestanie działać w niektórych smartfonach. Chodzi o leciwe modele, które nie będą już spełniać minimalnych wymagań. WhatsApp zmienia je po raz kolejny w tym roku, a podyktowane jest to chęcią ciągłego dodawania do aplikacji nowych funkcji. W skrajnych przypadkach nie da się tego zrobić bez podwyższenia minimalnej wersji systemu operacyjnego.

Od 1 listopada 2021 roku WhatsApp będzie wymagać do działania przynajmniej Androida 4.1 JellyBean. Obecnie komunikator działa także w telefonach, które wykorzystują poprzednią wersję systemu - Androida 4.0.3. W takich urządzeniach w praktyce należy się spodziewać sporych utrudnień. Od listopada WhatsApp po prostu przestanie w nich działać, a użytkownik straci dostęp do historii rozmów.

W praktyce problem nie powinien dotyczyć wielu osób. Android 4.1 został wprowadzony na rynek w 2012 roku i jest jedną z najstarszych wersji Androida, które działają dziś w smartfonach. Ze statystyk wynika, że programiści tworzący aplikacje z myślą o Androidzie 4.1 i nowszym (takie wymagania będzie mieć od listopada WhatsApp) mogą liczyć na zgodność aplikacji z aż 99,8 proc. urządzeń z Androidem na rynku.

Aby sprawdzić wersję systemu w telefonie, wystarczy zajrzeć do ustawień. Na końcu listy kategorii, w ramach Informacji o telefonie, a później Informacji o systemie, można odczytać numer wersji Androida, która działa w danym urządzeniu. W praktyce problem zbyt starego systemu na potrzeby WhatsAppa dotyczy osób korzystających z naprawdę leciwych smartfonów.

Autor: OZ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić