aktualizacja 

Widzicie to? Dyskusja w sieci po odkryciu na Google Maps

102

Nie brakuje fascynatów, którzy odkrywają każdy skrawek Google Maps w poszukiwaniu czegoś niezwykłego. Może to być piękna dziewicza natura lub dziwne i niepokojące znaleziska, takie jak to. Odkrywcy Google Maps znaleźli w oceanie coś, co wygląda na rozbity samolot.

Widzicie to? Dyskusja w sieci po odkryciu na Google Maps
Tajemnicze znalezisko na dnie oceanu. Widać je na Google Maps (Google Maps)

Użytkownicy byli zszokowani, gdy na Reddicie pojawił się wątek z tajemniczym znaleziskiem. Odkrycia dokonano tuż przy Crooked Island na Bahamach. Możesz sprawdzić to samodzielnie, wyszukując następujące współrzędne w Google Maps: 22.6783072,-73.8283369.

Niesamowite odkrycie w Google Maps. Jak to wyjaśnić?

Pod postem przedstawiającym zrzut ekranu z Google Maps użytkownicy rozpoczęli dyskusję. Jak wyjaśnić to, co widzą? Jeden z komentujących spekuluje, że jest wiele zaginionych samolotów, które giną w morzach i oceanach. Może autor właśnie dokonał odkrycia jednego z zaginionych wraków? Ta teoria spodobała się jednemu komentującemu, który napisał: "Nie do wiary, lot 370!". Chodzi o zaginięcie lotu Malaysia Airlines MH370 z 2014 roku.

Internetowi detektywi pociągnęli ten wątek. Stwierdzili, że gdyby był to wrak leżący na dnie oceanu, nie byłby tak dobrze widziany z góry. Nie byłby również w jednym kawałku. Gdyby uderzył w wodę, roztrzaskałby się. Jeden z użytkowników miał jednak inne zdanie i napisał: "Mógłby być widoczny, jeśli się nie rozpadł, a woda jest czysta".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Halo Polacy". Żyją w kraju tysiąc razy mniejszym od Polski. "Myśleliśmy, że będziemy się nudzić"

Inny użytkownik zaangażował się w poszukiwania do tego stopnia, że spędził dwa dni, próbując zidentyfikować model samolotu. Sprawdził także, czy w pobliżu Bahamów były katastrofy lotnicze oraz czy jakakolwiek zaginiona maszyna pasowałaby do tej z obrazka.

Prawda wydaje się jednak mniej przerażająca. Okazuje się, że obecność samolotu może wynikać z prostego błędu przetwarzania obrazu satelitarnego. Mapy Google czasami miewają usterki podczas przechwytywania samolotów. Samolot, który leci z dużą prędkością, oszukuje proces łączenia obrazów. Jeden z użytkowników Reddita opisał to w słowach: "Po prostu Google jest głupi, łączy i nakłada na siebie więcej niż 1 obraz dla tego samego miejsca, również w tym przypadku widać linię, w której łączą się 2 obrazy".

Na Reddicie nie dokonano więc odkrycia zaginionego samolotu, jest to zwyczajny błąd Google Maps w przechwytywaniu i przetwarzaniu obrazu przez satelitę.

Autor: MBD
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić