Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|

Zmiany klimatyczne zastąpiły logo Google. Wiemy, jakie miejsca pokazano

Materiał powstał w ramach ekologicznej akcji WP naturalnie.
9
Podziel się:

22 kwietnia wypada Dzień Ziemi. W związku z tym Google zastąpiło tradycyjny logotyp materiałami, które pokazują, jak zmiany klimatu wpłynęły na krajobraz i przyrodę. Wiadomo, jakie miejsca zaprezentowano.

Zmiany klimatyczne zastąpiły logo Google. Wiemy, jakie miejsca pokazano
Google Doodle - Dzień Ziemi 2022 (Google Doodle)

O zmianach klimatu mówi się bardzo dużo. To dlatego, że są jednym z największych zagrożeń dla naszej cywilizacji.

Uwagę na ten problem zwraca się m.in. 22 kwietnia, kiedy wypada Dzień Ziemi. Google postanowiło z tej okazji ponownie uświadomić internautom, do jak wielkich zmian doprowadził człowiek.

Dzisiejszy doroczny Doodle Dnia Ziemi porusza jeden z najbardziej palących tematów naszych czasów: zmiany klimatyczne. Korzystając z rzeczywistych zdjęć poklatkowych z Google Earth Timelapse i innych źródeł, Doodle pokazuje wpływ zmian klimatycznych w czterech różnych lokalizacjach na naszej planecie. Bądź na bieżąco przez cały dzień, aby oglądać te sceny, z których każda pozostaje na stronie głównej przez kilka godzin - przekazała firma w opisie piątkowego Google Doodle'a.

Dzień Ziemi. Co pojawiło się na Google Doodle?

Od ranka na zdjęciach można zauważyć, jak z upływem lat cofał się lodowiec na szczycie Kilimandżaro. Ukazywane są też zmiany na Grenlandii.

Przedstawiciele Google postanowili ponadto zaprezentować zdjęcia wykonane na australijskiej Wielkiej Rafie Koralowej. Na przestrzeni kilku miesięcy doszło do wybielania, a więc śmierci koralowców. Wszystko za sprawą zwiększającej się temperatury wody.

Uznano, że warto pokazać też zmiany w Parku Narodowym Harzu w Niemczech. W latach 1995-2020 dużo się tam zadziało z powodu plagi kornika, ale i z uwagi na dotkliwą suszę.

Zobacz także: Dramatyczna sytuacja w Arktyce. Nowe odkrycie nie pozostawia złudzeń
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(9)
Eko
2 miesiące temu
To może wprowadzicie zakaz przeprowadzania prób nuklearnych. Pierwiastki rozpadając się wtórnie w atmosferze przez wiele lat, powodują najszybsze ocieplenie klimatu.
Bordowy
2 miesiące temu
Dejta spokój już nikt w te brednie nie wierzy..
rftgt
2 miesiące temu
a jak tam mongolia z temperaturami minus 30 i wiecej !!!!!!!!!!!!!!! tam tez ocieplenie !!!!?????? jest przebiegunowanie ziemi,a ekoterrorysci trzepia kase na was !!!!!!!!!!!!!!
Ano mi
2 miesiące temu
5000 lat temu w czasie budowania piramid , były tam całkiem bujne lasy, 8000 lat temu na obecnej pustyni Sahara nie było wydm, był klimat sawanny z drzewami i rzekami, klimat sie ociepla, bo wypada środek permutacji Ziemi między zlodowaceniami co 20000 lat. Działalność człowieka przyspiesza ocieplenie klimatu bo energii cieplnej nie zniszczysz.
Lukasz
2 miesiące temu
Ekoteroryści. Nie zmuszajcie ludzi żeby nie jedli mięsa. Sami zapychajcie się kotletami z gmo i soji oblanej glifosatem
elz
2 miesiące temu
Pamiętajmy oszczędzajmy wodę, energię i papier a już zrobimy dużo.
Jac
2 miesiące temu
No cóż. Okresowe zmiany na ziemi . Ludzie nic nie mogą zrobić by to zmienić
Nikt
2 miesiące temu
Taaaa, jeziora mazurskie też powstały przez człowieka, bo lodówce rozpuści, a w Egipcie kapłani zaćmienia wywoływali. :)))))
ukina
2 miesiące temu
I bardzo dobrze a wy puste móżdżki i inne bezmozgowcy wymyślicie teorię że to ludzie sami wiecie że tak nie jest to wina i oddziaływanie księżyca i słońca i tak już jest od wieków i nie róbcie z ludzi czubków bo sami z siebie robicie
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić