Zmiany klimatyczne zastąpiły logo Google. Wiemy, jakie miejsca pokazano

13

22 kwietnia wypada Dzień Ziemi. W związku z tym Google zastąpiło tradycyjny logotyp materiałami, które pokazują, jak zmiany klimatu wpłynęły na krajobraz i przyrodę. Wiadomo, jakie miejsca zaprezentowano.

Zmiany klimatyczne zastąpiły logo Google. Wiemy, jakie miejsca pokazano
Google Doodle - Dzień Ziemi 2022 (Google Doodle)

O zmianach klimatu mówi się bardzo dużo. To dlatego, że są jednym z największych zagrożeń dla naszej cywilizacji.

Uwagę na ten problem zwraca się m.in. 22 kwietnia, kiedy wypada Dzień Ziemi. Google postanowiło z tej okazji ponownie uświadomić internautom, do jak wielkich zmian doprowadził człowiek.

Dzisiejszy doroczny Doodle Dnia Ziemi porusza jeden z najbardziej palących tematów naszych czasów: zmiany klimatyczne. Korzystając z rzeczywistych zdjęć poklatkowych z Google Earth Timelapse i innych źródeł, Doodle pokazuje wpływ zmian klimatycznych w czterech różnych lokalizacjach na naszej planecie. Bądź na bieżąco przez cały dzień, aby oglądać te sceny, z których każda pozostaje na stronie głównej przez kilka godzin - przekazała firma w opisie piątkowego Google Doodle'a.

Dzień Ziemi. Co pojawiło się na Google Doodle?

Od ranka na zdjęciach można zauważyć, jak z upływem lat cofał się lodowiec na szczycie Kilimandżaro. Ukazywane są też zmiany na Grenlandii.

Przedstawiciele Google postanowili ponadto zaprezentować zdjęcia wykonane na australijskiej Wielkiej Rafie Koralowej. Na przestrzeni kilku miesięcy doszło do wybielania, a więc śmierci koralowców. Wszystko za sprawą zwiększającej się temperatury wody.

Uznano, że warto pokazać też zmiany w Parku Narodowym Harzu w Niemczech. W latach 1995-2020 dużo się tam zadziało z powodu plagi kornika, ale i z uwagi na dotkliwą suszę.

Zobacz także: Dramatyczna sytuacja w Arktyce. Nowe odkrycie nie pozostawia złudzeń
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić