9-latek wygooglował, jak zakraść się do samolotu. Przeleciał prawie 3 tys. km

15

Nie miał zarówno biletu, jak i dowodu tożsamości czy pieniędzy. Mimo to 9-letni Emanuel Marques de Oliveira zdołał wsiąść do samolotu na międzynarodowym lotnisku przelecieć ok. 2700 km. Okazuje się, że wszystko po prostu... wygooglował.

9-latek wygooglował, jak zakraść się do samolotu. Przeleciał prawie 3 tys. km
9-latek niezauważony wszedł do samolotu (Adobe Stock, ROBERT NAPIORKOWSKI)

9-letni Emanuel Marques de Oliveira przeszedł całkowicie niezauważony przez lotniskowe kontrole w międzynarodowym porcie lotniczym Manaus w Brazylii i wsiadł do samolotu lecącego do Sao Paulo, największego miasta Ameryki Południowej.

9-latek bez biletu wsiadł na pokład samolotu

Chłopiec przeleciał samotnie ok. 2700 km, ale gdy maszyna miał lądować na lotnisku Guarulhos, został zatrzymany przez personel pokładowy.

Okazało się, że poszukiwania chłopca ruszyły, gdy zrozpaczona matka odkryła, że wczesnym rankiem Emanuela nie było w jego sypialni.

Chłopiec wygooglował jak wsiąść do samolotu bez biletu

Brazylijska policja podała, że chłopiec wcześniej wpisywał wyszukiwarkę w internetową wyszukiwarkę pytanie: "Jak wsiąść do samolotu niezauważonym?". Prawdopodobnie chciał pojechać do wujka w Campinas, gdzie był w styczniu br. z tatą na wakacjach.

Nagranie z kamer lotniska w Manaus pokazuje, jak chłopiec przechodzi m.in. przez kontrolę bezpieczeństwa. Personel sprawdza dokumenty innych podróżnych, gdy Emanuel przechodzi za ich plecami.

Narodowa Agencja Lotnictwa Cywilnego (LATAM), czyli brazylijski urząd lotnictwa cywilnego, przyznała, że ​​popełniono błędy w procedurze wchodzenia na pokład.

Zobacz także: Pilot Airbusa lądował przy silnym wietrze. Świadkowie przecierali oczy ze zdumienia
Autor: IKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić