Argentyna. 23-latek był o krok od śmierci. Zamieścił wideo na Instagramie

5

23-letni turysta z Izraela przeżył chwile grozy podczas wyprawy na jeden z najzimniejszych lodowców na świecie. Udostępnił na Instagramie wideo, które nagrał kilka minut po wypadku. "Tym razem niestety nie mam innego wyjścia" - czytamy w opublikowanym poście.

Argentyna. 23-latek był o krok od śmierci. Zamieścił wideo na Instagramie
23-latek opowiedział o swojej przygodzie na Instagramie (Instagram - eitanshaked)

Eitan Shaked przeżył chwile grozy podczas wspinaczki na Ojo del Albino niedaleko Ushuaia w południowej Argentynie. 23-latek spadł z ok. 10 m, w wyniku czego doznał złamania miednicy i jednego ramienia. Stwierdzono u niego również hipotermię.

Chłopak został uratowany dzięki temu, że udało mu się wysłać ratownikom wiadomość o swoim wypadku.

Ranny Izraelczyk spędził 24 godziny bez jedzenia i picia

"W zeszłą środę poszedłem na spacer po Ushuaia i spadłem z około 10 metrów. Czekałem na ratunek przez 24 godziny, bez jedzenia i picia oraz ze złamaną miednicą i łokciem. Kiedy mnie znaleźli, byłem na skraju śmierci z powodu hipotermii" - czytamy na profilu Izraelczyka na Instagramie.

Trwa ładowanie wpisu:instagram

Chłopak zamieścił również na swoim koncie zdjęcia i nagrania z akcji ratunkowej. Widać na nich m.in.jak ratownicy docierają do niego helikopterem i zabierają go z lodowca na noszach. Eitan został przewieziony do szpitala w Ushuaia, gdzie został poddany leczeniu.

Ratownicy, którzy brali udział w akcji, twierdzą, że chłopak miał sporo szczęścia, bo pogoda w dzień wypadku była wyjątkowo przyjazna, a noc nie tak mroźna jak zazwyczaj w okolicy lodowca Ojo del Albino.

Izraelczyk apeluje do turystów o rozsądek i odpowiedzialność

"Nie jestem dumny z tego, co mi się przydarzyło, ale cieszę się, że skończyło się w ten sposób. Nie było łatwo zmierzyć się ze śmiercią po raz drugi. Pierwszy raz było to za sprawą raka, kilka lat temu. Dlatego dbajcie o siebie i bądźcie odpowiedzialni" - podsumował Izraelczyk.

Źródło: "The Sun"

Zobacz także: Ogromne jezioro zniknęło w sześć dni. Niesamowite zjawisko na Antarktydzie
Autor: MSI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić