aktualizacja 

Kieszonkowcy w europejskiej stolicy. "Łamie mi się serce"

31

Pisarka i influencerka Amanda Rollins rzuciła swoje dotychczasowe życie w Stanach Zjednoczonych i przeprowadziła się do Francji. Od tego czasu w mediach społecznościowych dzieli się z internautami swoim życiem jako mieszkanka Paryża. W jednym z najnowszych filmów na TikToku opowiedziała o przerażającym doświadczeniu.

Kieszonkowcy w europejskiej stolicy. "Łamie mi się serce"
Kobieta zdradziła, jak rozpoznać paryskich kieszonkowców (TikTok)

Amerykanka, która przeprowadziła się do Paryża, zgromadziła w mediach społecznościowych liczną grupę fanów. Na TikToku obserwuje ją ponad 924 tys. internautów.

Kieszonkowcy w stolicy Francji

W jednym z najnowszych filmów, udostępnionym na TikToku, Amanda Rollins opowiedziała o przerażającym doświadczeniu, w którym stanęła twarzą w twarz z paryskimi kieszonkowcami.

Właśnie wdałam się w bójkę z kieszonkowcami z Paryża i nagrałam film, więc wam pokażę - mówiła influencerka.

- Byłam w metrze i wysiadałam w Palais Royale Musée du Louvre. Schodząc po schodach, widziałam grupę znanych kieszonkowców - relacjonowała kobieta. Jej zdaniem, spotkana grupa złodziei kieszonkowych jest bardzo znana w stolicy Francji. Kiedy konduktorzy widzą, że wsiadają oni do metra bądź pociągu, podchodzą do pasażerów i mówią, aby lepiej uważali na swoje rzeczy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: To miasto warto odwiedzić. Lot trwa niecałą godzinę

Kiedy kobieta zobaczyła kieszonkowców, zaczęła ich nagrywać, aby móc pokazać internautom, jak oni wyglądają. Amerykanka wyjawiła, że łatwo rozpoznać ich po ubraniach. - To, co noszą, jest tym, co ich identyfikuje. Zazwyczaj mają duże płaszcze z torbami na ramię. A jak działają? Używają kurtki, aby zakryć ramię, gdy sięgają do cudzych rzeczy i wsuwają je do własnych toreb - wyjaśniła kobieta.

Grupce kieszonkowców nie spodobało się to, że kobieta ich nagrywa i zrobili to samo. - Prawdopodobnie wrócą do swojego przywódcy i pokażą mu, kim jestem i w przyszłym tygodniu może mnie okradną - stwierdziła kobieta.

- Ze złością powiedziałam im, że Paryż jest wspaniałym miastem, ale tacy ludzie jak oni rujnują je. Wtedy jeden z nich popchnął mnie, a ja odepchnąłem go - relacjonowała dalej kobieta.
Łamie mi się serce, gdy słyszę historie o ludziach, którzy tu przyjeżdżają i są okradani (...). Wiem, że to co zrobiłam było ryzykowne i prawdopodobnie głupie, ale jeśli kiedykolwiek będziesz w Paryżu i zobaczysz takie osoby, trzymaj swoje rzeczy przy sobie - zaapelowała do turystów. - Oby ten film uratował chociaż jedną osobę - podsumowała.
Trwa ładowanie wpisu:tiktok

Źródło: TikTok

Autor: NGU
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić