aktualizacja 

Ktoś zajął jego miejsce. Stewardesa nie stanęła po stronie mężczyzny

55

Podróżni przed lotami wielokrotnie decydują się na wcześniejszą rezerwację miejsc, aby móc usiąść na preferowanym przez siebie siedzeniu. Pewien mężczyzna, kiedy wsiadł do samolotu, zorientował się, że wykupione przez niego miejsce jest zajęte przez innego pasażera. Okazuje się, że personel pokładowy nie stanął po stronie mężczyzny.

Ktoś zajął jego miejsce. Stewardesa nie stanęła po stronie mężczyzny
Stewardesa nie stanęła po stronie mężczyzny, którego miejsce zostało zajęte (Adobe Stock)

Często rezerwowanie wybranych miejsc w samolotach jest dodatkowo płatne, mimo to podróżni nie są zniechęceni i wielokrotnie przeznaczają większą sumę pieniędzy po to, aby móc zasiąść w dogodnej dla siebie części samolotu. Najczęściej wybierane są miejsca przy oknach, gwarantujące obok bajecznych widoków, także możliwość oparcia się o ścianę pokładu, co dla osoby chcącej uciąć sobie małą drzemkę wydaje się najbardziej komfortowe.

Jego miejsce było zajęte

Mężczyzna, który opisał swoją historię w serwisie Reddit, nie krył swojego niezadowolenia, kiedy po wejściu na pokład samolotu zorientował się, że jego miejsce jest zajęte. Pasażer specjalnie wcześnie zarezerwował dla siebie konkretne siedzenie, aby zmaksymalizować komfort podróży. Poinformował więc stewardesę o zastanym problemie, jednakże ta go zbagatelizowała.

Powiedziano mi, żebym po prostu usiadł na wolnym siedzeniu przy przejściu w tym samym rzędzie - relacjonuje mężczyzna w wątku w serwie Reddit, gdzie podzielił się z internautami swoją sytuacją. "W tym momencie grzecznie powiedziałem stewardesie, że zapłaciłem za miejsce przy oknie i chciałbym na nim usiąść" - dodał.

Pasażerka, która zajęła jego miejsce wyraźnie dała do zrozumienia, że jest poirytowana faktem, iż ma je opuścić, a stewardesa rzuciła w kierunku mężczyzny nieuprzejmym spojrzeniem. Co więcej, mimo iż samolot był zapełniony, personel pokładowy znalazł miejsce przy oknie, aby usatysfakcjonować kobietę. "Teraz jestem złym facetem" - podsumowuje pasażer wpis na Reddit.

Internauci murem za mężczyzną

Zwrócił się do użytkowników Reddit z pytaniem, czy mieli kiedykolwiek podobne sytuacje i co myślą o jego historii. Zdecydowana większość internautów była po jego stronie.

"Zapłaciłeś za to miejsce i masz pełne prawo oczekiwać, że dostaniesz to, za co zapłaciłeś". "Często podróżuję i to niesamowicie denerwujące, kiedy ludzie myślą, że mają pełną autonomię nad tym, gdzie siedzą w samolocie z przypisanymi miejscami" - czytamy pod wpisem.

Inni komentujący dodatkowo krytykują zachowanie stewardesy. Zdaniem opinii publicznej w tej sytuacji personel pokładowy powinien stanąć po stronie mężczyzny.

Źródło: Mirror

Zobacz także: Niezwykłe atrakcje Dolnego Śląska. "Kraina, która rozpala zmysły"
Autor: NGU
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić