Lot do Wrocławia. Prawie 200 Polaków uwięzionych w samolocie

170

O problemach samolotu czarterowego linii Enter Air z Egiptu do Wrocławia poinformował serwis "Gazety Wrocławskiej". Z powodu awarii 192 pasażerów lotu z Marsa Alam do stolicy Dolnego Śląska oczekiwało na naprawę usterki w samolocie na płycie lotniska.

Lot do Wrocławia. Prawie 200 Polaków uwięzionych w samolocie
Zdjęcie ilustracyjne (PAP, Tomasz Gzell)

Pasażerowie lotu z Egiptu do Wrocławia skontaktowali się z "Gazetą Wrocławską", informując, że powinni wylecieć z Marsa Alam w sobotę 10 grudnia o godz. 12:05. Niestety, usterka samolotu spowodowała, że planowany start został opóźniony o prawie trzy godziny. Co się stało?

Wytłumaczono nam, że czujnik - prawdopodobnie związany z paliwem - wskazywał błędne dane. Jesteśmy w trakcie jego wymiany, ale nie wiemy, jak długo ona potrwa - informowali "Gazetę Wrocławską" uwięzieni w samolocie Polacy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo...

Zobacz także: Ewakuacja piłkarek z Afganistanu. Wciąż próbują uciec z kraju, są w niebezpieczeństwie

Aż 192 pasażerów czekało w samolocie na płycie lotniska w Egipcie. Do pewnego momentu nie otrzymywali oni żadnych konkretnych informacji, kiedy samolot wyląduje we Wrocławiu.

Firma Enter Air przekierowuje do biura podróży, w którym pasażerowie wykupili wycieczkę. Na infolinii Coral Travel również nie otrzymaliśmy informacji o usterce. Telefon urywa się bez przyczyny - ustaliła "Gazeta Wrocławska".

Pasażerowie samolotu widzieli, jak pod maszynę podjechała cysterna. Prawdopodobnie trwało dotankowywanie maszyny. Problem udało się rozwiązać dopiero po kilku godzinach oczekiwania.

Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić