Paulina Antoniak
Paulina Antoniak| 

Majówka w górach? Łatwe i przyjemne trasy górskie

0

Majówka to doskonały czas, by odpocząć i zregenerować siły przed kolejnymi wyzwaniami życia codziennego. Warto ją spędzić aktywnie i wybrać się na spacer po górach. Tym bardziej, że pogoda jest wprost idealna na górskie wędrówki. Wśród turystów ogromną popularnością cieszy się Beskid Śląski, gdzie nie brakuje łatwych i przyjemnych tras pośród zjawiskowych okoliczności przyrody.

Majówka w górach? Łatwe i przyjemne trasy górskie
Podpowiadamy łatwe i przyjemne trasy w paśmie Beskidu Śląskiego (Wikimedia Commons)

Wiosną Beskid Śląski potrafi zachwycić niejednego sceptyka, dlatego szczególnie warto wybrać się tam podczas weekendu majowego. Poniżej prezentujemy trasy, które nie dość, że nie są zbyt wymagające, to jeszcze oszałamiają swym pięknem i malowniczymi widokami.

W paśmie Beskidu Śląskiego jest sporo łatwych, a czasem także mniej uczęszczanych tras, które oferują piękne widoki. Na wiele szczytów dostaniemy się bez większego problemu.

Osoby, które nie mają jednak dużej wprawy w górskich wędrówkach, powinny dobrze przemyśleć każdy wybór i nie robić niczego ponad siły.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Beskid Śląski oczami Jakuba Porady. Jakie miejsca poleca?

Poniżej nasze propozycje na majówkę w górach:

Wielka Czantoria – jest to szczyt o wysokości 995 m n.p.m. Znajduje się on pomiędzy dolinami Olzy i Wisły, dzięki czemu stanowi granicę zlewisk Wisły i Odry i to tędy przebiega główny wododział Polski. Wielka Czantoria jest porośnięta w większości lasami bukowymi oraz świerkowo-jodłowymi, dzięki czemu spacer przez jest bardzo przyjemny.

Jeżeli chcemy, możemy też wjechać na Małą Czantorię kolejką, z której pozostanie nam już niewielki fragment do przejścia. Na szczycie Czantorii znajduje się wieża widokowa, która pozwoli nacieszyć się urokliwymi widokami.

Szyndzielnia - to szczyt wznoszący się na wysokość 1028 m n.p.m. Naszą wycieczkę możemy rozpocząć na parkingu pod Dębowcem, skąd warto kierować się czerwonym szlakiem. Spacer szlakiem czerwonym powinien nam zająć zaledwie około dwóch godzin, a po drodze wejdziemy także na popularny Dębowiec.

Barania Góra - to jeden z najchętniej odwiedzanych szczytów w Beskidzie Śląskim, zarazem bardzo przyjemny pod względem widoków. Znajduje się na nim niewielka wieża widokowa, z której przy dobrej pogodzie można dojrzeć Tatry i inne beskidzkie wierzchołki.

Wysokość Baraniej Góry wynosi 1220 m n.p.m., dzięki czemu jest to drugi pod względem wysokości szczyt w Beskidzie Śląskim. Na górę możemy dostać się, idąc niebieskim szklakiem z Wisły Czarne lub wybrać trasy prowadzące z Kamesznicy Dolnej czy Lipowej-Ostre.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić