aktualizacja 

Matka z synem oblali test. Ryanair nie wpuścił ich na pokład

117

Pasażerowie lecący z lotniska West Knock w Irlandii do Wielkiej Brytanii nie zostali wpuszczeni na pokład samolotu linii Ryanair. Powodem, dla którego podróżnym odmówiono lotu, miał być źle wypełniony test weryfikujący tożsamość.

Matka z synem oblali test. Ryanair nie wpuścił ich na pokład
Pasażerce Ryanaira nie udało się wypełnić kwestionariusza w języku afrikaans (Adobe Stock, Jakub Rutkiewicz)

Test - który kazano wykonać pasażerom legitymującym się paszportami RPA - miał na celu zweryfikowanie, czy dokumenty, którymi się posługują, są prawdziwe. Podróżni mieli odpowiedzieć na pytania w języku afrikaans, który jest jednym z 11 języków urzędowych w RPA. Wielu mieszkańców go nie rozumie.

Ryanair wymaga wypełnienia formularza w języku afrikaans

Ryanair uważa jednak tę formę testowania za słuszną i twierdzi, że służy ona do łapania osób podróżujących na fałszywych paszportach RPA.

Ze względu na dużą liczbę fałszywych paszportów południowoafrykańskich wymagamy od pasażerów podróżujących do Wielkiej Brytanii wypełnienia prostego kwestionariusza wydanego w języku afrikaans. Jeśli nie będą w stanie go wypełnić, odmówimy im podróży - czytamy w oświadczeniu.

Służby graniczne nie uznają tej zasady za konieczną

Ofiarą tego procederu padli Catherine Bronze i jej 11-letni syn Kolby, którzy nie byli w stanie rozwiązać testu, przez co nie dostali się na pokład samolotu. Irlandzkie służby graniczne zaprzeczyły, aby podobne testy były konieczne. Nie wymagają ich także Brytyjczycy.

W Republice Południowej Afryki obowiązuje 11 języków urzędowych. Jedynie 13 proc. mieszkańców tego kraju posługuje się afrikaans jako pierwszym językiem.

Źródło: "The Mirrior"

Zobacz także: Lądowanie Ryanaira w Bristolu. Pilot posadził maszynę przy bardzo silnym wietrze
Autor: MSI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić