Najczęstszy błąd popełniany przez podróżnych. Nigdy tego nie rób

103

Nakładasz kłódkę na walizkę? Możesz tego pożałować. Większość podróżnych popełnia ten błąd, nie mając o tym pojęcia.

Najczęstszy błąd popełniany przez podróżnych. Nigdy tego nie rób
Kłódka na bagażu może zachęcić potencjalnych złodziei do włamania (Adobe Stock, Giuliano Del Moretto)

Jeden z pracowników lotniska wyjaśnił na portalu Reddit, dlaczego powinniśmy unikać zakładania kłódki na walizkę podczas podróży samolotem. Okazuje się, że ten rodzaj zabezpieczenia wcale nie działa jak odstraszacz na potencjalnych włamywaczy, a wręcz przeciwnie. Zachęca ich do tego, by zajrzeć do naszego bagażu.

Kłódka na bagażu jest zachętą dla złodzieja

Kłódka nałożona na bagaż może sygnalizować, że znajduje się w nim coś wartościowego. Użytkownicy portalu Reddit sugerują też, że włamanie się do czyjegoś bagażu nie jest żadną trudnością. Można to zrobić choćby za pomocą długopisu.

"Możesz otworzyć zamek błyskawiczny długopisem i przeciągnąć zablokowane suwaki wokół torby, aby je ponownie zamknąć" - czytamy w jednym z komentarzy cytowanych przez portal The Sun.

Eksperci ostrzegają podróżnych, aby nigdy nie umieszczali swojego adresu domowego na przywieszkach bagażowych. Jeśli złodzieje ukradną naszą walizkę, w której będą również klucze, będą mogli z łatwością włamać się do naszego domu czy auta.

Można się uchronić przed włamaniem i jego skutkami

Zamiast adresu domowego warto zamieścić na walizkach adres służbowy albo numer kontaktowy dla osoby, która znajdzie zagubioną walizkę.

Warto także na wypadek ewentualnej kradzieży lub zagubienia bagażu zawsze umieszczać część rzeczy w walizce osoby towarzyszącej nam w podróży i na odwrót. Dzięki temu w kryzysowej sytuacji nie zostaniemy bez ubrań.

Źródło: The Sun

Zobacz także: Stewardesa miała naprawdę dość. Oto co zrobiła
Autor: MSI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić