aktualizacja 

Najmłodszy kraj w Europie. Tanie noclegi i nieziemskie widoki

222

"Nie uwierzycie, gdzie jesteśmy" - tak swojego posta na Instagramie rozpoczęła influencerka Aleksandra Najda. Jej ekscytacja wynika z tego, że odwiedziła najmłodszy kraj w Europie - Kosowo.

Najmłodszy kraj w Europie. Tanie noclegi i nieziemskie widoki
Kosowo robi wrażenie (Adobe Stock)

Kosowo to terytorium sporne w południowej Europie. Powstało w 2008 r. w wyniku wyodrębnienia z Serbii, która uważa je za swoją prowincję. Jest częściowo uznawane na arenie międzynarodowej, m.in. przez Polskę i tylko 92 inne państwa. Niektóre mają tam nawet swoje ambasady. Stolica Kosowa to Prisztina - największe miasto w tym kraju, położone w Górach Dynarskich.

Najmłodszy kraj w Europie zachwyca

Influencerka Aleksandra Najda, która podróżuje po całym świecie, odwiedziła niedawno ten kraj i jest po prostu zachwycona. Nie tylko widokami, ale i cenami na miejscu.

Znajdziesz tu ukryte wodospady, klimatyczne miasteczka, imponujące miasteczka i spektakularne góry - opowiada w wideo, które opublikowała na Instagramie.

Jak wynika z jej relacji, noclegi w fajnych hotelach w Kosowie można znaleźć już od 25 euro za noc, a pyszną pizzę zjeść tylko za kilka euro.

Influencerka poleca, by koniecznie na miejscu zobaczyć wodospady White Drin i Mirusha oraz miasteczko Prizren, położone w pobliżu granicy z Albanią.

Trwa ładowanie wpisu:instagram
Zatrzymaliśmy się tam w hotelu Prizreni przy samym meczecie (z okna widzieliśmy kopułę z bliska) i zapłaciliśmy 196 zł za nocleg ze śniadaniem - zdradza Aleksandra Najda.

Zachwyt to mało powiedziane

Jak przyznała, nie udało jej się zobaczyć wszystkiego, co by chciała, np. jeziora Drelaj i i Szarskiej Planiny. Ale już planuje kolejną podróż do tego kraju.

Internauci są zachwyceni relacją Najdy. Niektórzy podziwiają widoki, inni piszą, że już wiele razy byli w Kosowie i jeszcze będą wracać. Ktoś zapytał o bezpieczeństwo w tym kraju. - Bardzo bezpiecznie i super nowe drogi - odpowiedziała influencerka.

Jak wyjechać do Kosowa?

Warto wiedzieć, że by wjechać do Kosowa obywatele polscy nie muszą wyrabiać wizy. Nie ma też żadnych obostrzeń covidowych. Granicę można przekraczać na podstawie ważnego paszportu.

Lot z Warszawy do Prisztiny trwa 2 godziny i 15 minut, a bilety kosztują od ok. 700 zł w dwie strony. W lipcu temperatury przekraczają tam 30 st. C.

Zobacz także: Konflikt na granicy Kosowa i Serbii. Powodem tablice rejestracyjne
Autor: IR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić