aktualizacja 

"Największa zmora". Polka pokazała, jak teraz wyglądają wakacje w Grecji

206

Ada Kosowska, polska tiktokerka znana jako Travel by Ada, opublikowała wideo, na którym zwraca uwagę na problemy, z którymi muszą się zmagać mieszkańcy greckiej wyspy Santorini.

"Największa zmora". Polka pokazała, jak teraz wyglądają wakacje w Grecji
Tłumy na Santorini (Tik Tok)

Na swój profil na TikTok-u Ada wstawia mnóstwo porad i ciekawostek z podróży. Tym razem zwróciła uwagę na poważny problem na Santorini, gdzie spędziła sporo czasu, bo brała tam ślub.

Problem na greckiej wyspie

Santorini to jedna z najbardziej popularnych greckich wysp. Turyści chętnie jeżdżą tam na urlop, ale też na wycieczki promowe, w ramach których zwiedzają wyspę w jeden dzień. Ada uważa, że największa zmora na Santorini to właśnie statki wycieczkowe.

Czy widzicie ten smog, który unosi się w powietrzu i zasłania horyzont? - pyta swoich obserwatorów.

Podróżniczka dodaje, że na wyspie mieszka zaledwie 15 tys. mieszkańców, a prawie codziennie przypływają tam trzy statki mieszczące nawet do 6 tys. ludzi.

Zdaniem Ady to turyści, którzy nie zostawiają na wyspie prawie żadnych pieniędzy, a sprawiają tylko same problemy.

Trwa ładowanie wpisu:tiktok
W każdej uliczce robią się korki. Zadeptują, robią tłok i tylko zniechęcają innych turystów, którzy rzeczywiście chcieli na wyspie odpocząć - opowiada.

Jak przyznaje, podczas swojego pobytu na Santorini miała tylko jeden dzień, gdy mogła naprawdę odetchnąć. Wtedy na wyspę nie przypłynął żaden statek.

"Straszne marudzenie"

"Santorini to nie jest kierunek wypoczynkowy. Trochę brzmi jakbyś miała pretensje, że ludzie przyjeżdżają zwiedzać" - zwróciła uwagę Adzie jedna z obserwatorek.

Influencerka natychmiast wytłumaczyła że turystów jest tam za dużo. Wyspa nie ma infrastruktury na taką liczbę ludzi i lokalsi" - odpisała swojej obserwatorce.

Trwa ładowanie wpisu:tiktok

Jeden z obserwatorów napisał, że był na Santorini przez cztery dni i nic takiego nie zauważył. "Straszne marudzenie" - skomentował. W odpowiedzi na to Ada wstawiła kolejne wideo, na którym widać, jak turyści tłoczą się w uliczce. Wygląda to jakby stali w kolejce na koncert.

Zobacz także: Tanie wycieczki na wakacje 2022? Ekspertka zdradza najlepsze daty
Autor: IR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić