Kamil Karnowski
Kamil Karnowski| 
aktualizacja 

Nie tylko Polacy na wakacjach to obciach. Zobacz, jak Brytyjczycy walczą z Niemcami o leżaki

48

Nagranie z jednego z hoteli na Gran Canaria nie pozostawia złudzeń - to wcale nie Polacy są synonimem niezbyt kulturalnego zachowania zagranicą.

Nie tylko Polacy na wakacjach to obciach. Zobacz, jak Brytyjczycy walczą z Niemcami o leżaki
(Youtube.com)

Pogoń za leżakami, jaką urządzili Brytyjczycy wprawia w osłupienie. Do boju ruszyli tuż po 8 rano, gdy obsługa hotelu Servatur Waikiki otworzyła drzwi na basen. Turyści idący na śniadanie, w zwierzęcym pędzie pobiegli tam, by ręcznikami "zarezerwować" leżak.

Podobno kolejka do basenowych drzwi ustawiła się już o 7.30. Obsługa hotelu skarży się, że pomimo powszechnej opinii o Niemcach i Polakach rzucających ręczniki na leżaki, to właśnie mieszkańcy Wysp są najgorsi - donosi "Daily Mail".

Problem stał się w ostatnim czasie tak wielki, że staramy się na bieżąco wynosić ręczniki z basenu, które leżą na leżakach. To jednak nie pomaga, bo w miejsce tych, które zabierzemy pojawiają się kolejne. I to przez cały dzień - komentuje pracownik hotelu.

Jak rozwiązać problem? Idealnie byłoby, gdyby wszyscy przestali uprawiać wyścigi po leżaki. Jak pokazały badania brytyjskiego biura podróży Sunshine, aż 98 proc. ludzi, którzy w ostatnich latach wyjechali na wakacje do hotelu, było niezadowolonych lub zdenerwowanych "rezerwowaniem" leżaków za pomocą ręczników. Równocześnie aż 71 proc. z 20 tys. pytanych Brytyjczyków przyznało się do takich właśnie praktyk.

Zobacz także: Nie przegap: Namiot, który sam się chłodzi i inne przydatne gadżety na biwak:

Podobne badania wykonano w 2012 r. Zapytano wtedy turystów, czy doświadczyli podobnych zachowań w swoich hotelach. 100 proc. odpowiedziało, że tak. W ankiecie sprawdzano także, jakiej narodowości byli ci, którzy jeszcze przed śniadaniem kładli ręcznik na leżaku. "Mistrzami" tej "dyscypliny" zostali wtedy Niemcy. Na kolejnych pozycjach znaleźli się Brytyjczycy, Holendrzy, Rosjanie i Francuzi.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić