Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Karolina Błaszkiewicz
Karolina Błaszkiewicz
|
aktualizacja

Turyści rozsławili szwajcarską wioskę. Mieszkańcy wcale nie są im wdzięczni

10
Podziel się:

Wydaje się, że małe, urokliwe miejscowości tylko czekają na przybyszy. Z takiego założenia wyszli autorzy filmiku, który roznosi się w sieci w błyskawicznym tempie. Głównym bohaterem viralu jest szwajcarskie Lavertezzo, tak zachwalane przez duet, że turyści walą do niego teraz drzwiami i oknami. Niekoniecznie ku uciesze mieszkańców.

Turyści rozsławili szwajcarską wioskę. Mieszkańcy wcale nie są im wdzięczni
(Facebook.com)

10 lipca Włoch Marco Capedri podzielił się nagraniem z doliny Verzasca. Trudno mu się dziwić – krystaliczne wody rzeki i kamienny most o podwójnym łuku robią duże wrażenie. To wyjątkowe miejsce na mapie Szwajcarii jest praktycznie dziewicze. A właściwie było. 2,6 mln wyświetleń wakacyjnej etiudy sprawiło, że piękna dolina przeżywa oblężenie.

Nazwane przez autora "Malediwami Mediolanu" (od włoskiego miasta dzieli je ledwo godzina drogi – red.) przyciągnęły żądnych wrażeń turystów. Chcą pływać i się opalać, a co to oznacza dla maleńkiej wioski Lavertezzo? Mieszkańcy spieszą z odpowiedzią. – Dolina zmieniła się w "toaletę na wolnym powietrzu" – mówi jeden. – Pomyślałem, że wybuchła! – wtóruje drugi. O spokoju nie ma mowy, dolinę zapełniają wypalone papierosy i puszki po alkoholu.

Tyle zwykli ludzie, bardziej powściągliwy w ocenie boomu na dolinę jest burmistrz Roberto Bacciarini. W rozmowie z "La Repubblica" mówi, że filmik zrobił "dobrą robotę", przyciągając ludzi, choć "Capedri mógł poprosić swoich rodaków (głównie Włosi odwiedzają Lavertezzo – red.) o uszanowanie panujących tu reguł".

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(10)
okoko
5 lata temu
jak to powiadają ekoterroryści "przyroda obroni się sama"
ktos123
5 lata temu
Chcialbym widzciec jak ktos robi ta trase z Mediolan w godzine... Jest to nie wykonalne..
awea
5 lata temu
bez przesady. co to ich wioska? jak do mojego miasta dziennie przyjeżdża tysiące tirów też mam być wściekły i napisać o tym artykuł ?
.
5 lata temu
Szwajcaria to zło.
zool
5 lata temu
jakas pisz-panna skleciła ten artykulik, bo poprawne to nie jest
OOO
5 lata temu
...............Już niedługo Kalifat Islamski
kwch
5 lata temu
Polacy by już straganów nastawiali wszędzie z koszulkami z głupimi napisami.
kor_nick
5 lata temu
a taki Szyszko tnie Pyszczę Białowieską bez opamiętania.
b38
5 lata temu
Co w języku polskim oznacza "lokals"? Kiedyś mówiło się "okoliczni mieszkańcy", "mieszkańcy wioski". Tubylcy to określenie na ludy prymitywne. Czego teraz uczą w podstawówkach? NICZEGO??? Czy pracownicy redakcji nie potrafią posługiwać się językiem ojczystym? Aaa... To przecież portal niemiecki. No zapomniałam...
hej
5 lata temu
miejscowość super i szkoda ,że turyści nie potrafią docenić przyrody i uszanować mieszkańców , nie dziwię się ,że tubylcy nie zadowoleni są . wioska na taki najazd nie jest przygotowana .
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić