Adam Dąbrowski
Adam Dąbrowski| 

Nowa mekka dla nudystów w Polsce? Jest bardzo blisko Łodzi

69

Nudyzm cieszy się w Polsce sporą popularnością. Choć nie jest tak powszechny, jak na południu Europy, to w kraju nad Wisłą można znaleźć kilka miejsc gdzie bez obaw można wypocząć w naturze i bez ubrań. Jednym z nich jest plaża Zalewu Sulejowskiego. Reporterzy "Dziennika Łódzkiego" zbadali jej fenomen.

Nowa mekka dla nudystów w Polsce? Jest bardzo blisko Łodzi
Zalew Sulejowski cieszy się dużą popularnością wśród nudystów. (wikicommons, Vip8)

Naturyzm, zwany też nudyzmem, w Polsce ma swoje korzenie w latach 70. XX wieku, kiedy to ludzie zaczęli się opalać nago z dala od tłumów na dzikich plażach. Zalew Sulejowski w Swolszewicach było jednym z pierwszych takich miejsc. Teraz przeżywa ono renesans dzięki publikacjom prasowym i telewizyjnym.

Jak informują reporterzy "Dziennika Łódzkiego" w weekendy zalew odwiedza ponad 200 osób z różnych stron Polski. Mieszkańcy wsi Swolszewice, choć sami rzadko korzystają z plaży, nie mają większych zastrzeżeń do nudystów, ponieważ dbają oni o porządek.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Kierunek ze szczytu rankingów sprzedażowych. "Dobry stosunek ceny do jakości"

Społeczność nudystów jest bardzo pokojowa - na takich plażach jest zdecydowanie większy spokój niż na standardowych. Ponad to miejsce jest bardzo bezpiecznie - pomimo faktu iż jest dzikie, zostało ono oznakowane, aby chronić przed motorówkami.

Na plażach naturystycznych jest więcej kultury, wolności, grzeczności niż na plaży tekstylnej – powiedziała jedna z plażowiczek "Dziennikowi Łódzkiemu".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zalew Sulejowski - plaże części obszaru "Zanocuj w lesie"

Lokalna policja także potwierdza, że nie było żadnych przykrych incydentów nad zalewem. Jedyny raz funkcjonariusze przyjechali nad miejsce, aby pomóc pewnemu mężczyźnie z Łodzi odkopać samochód, który utknął w grząskim terenie.

"Dziennik Łódzki" wskazuje również, że Zalew Sulejowski to cieszy się o wiele większą popularnością, niż niedawno powstała konkurencyjna sztuczna plaża dla nudystów w łódzkim aquaparku. Rozmówcy określają ją jako "parodię", a nawet porównują do spacerniaka w więzieniu.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić