aktualizacja 

Oto, co dzieje się z nieczystościami w toalecie samolotu. "Nurtowało mnie to od dziecka"

109

To, co dzieje się z zawartością toalet na pokładzie samolotów pasażerskich, interesuje niejednego podróżnego. Jeden z pilotów postanowił raz na zawsze rozwiać wątpliwości. Na wideo zamieszczonym na TikToku wyjaśnił losy odchodów.

Oto, co dzieje się z nieczystościami w toalecie samolotu. "Nurtowało mnie to od dziecka"
Pilot ujawnił odpowiedź na pytanie, które od lat nurtuje pasażerów (TikTok)

Pilot, działający na TikToku pod nazwą "flywithgarrett", publikuje treści o tematyce podróżniczej, które ciekawią niejednego pasażera linii lotniczych. W jednym ze swoich ostatnich materiałów wideo, postanowił odpowiedzieć na pytanie, które prawdopodobnie nurtowało każdego, kto chociaż raz leciał samolotem.

Co dzieje się z odchodami w samolocie? Pilot wyjaśnia

Choć dla większości pasażerów losy fekaliów pozostawionych w samolotowej toalecie są oczywiste, to niektórzy nadal sądzą, że są one zrzucane z samolotu. Garrett nie pozostawia wątpliwości w kwestii tego, co dzieje się z naszymi odchodami.

Czy wiesz, że za każdym razem, gdy spuszczasz wodę w toalecie w samolocie, tak naprawdę nie wylewa się to na ludzi poniżej? - słyszymy w opublikowanym na TikToku wideo. Pilot wyjaśnił, że zawartość toalety przechodzi przez instalację wodociągową do tylnej części samolotu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Halo Polacy". Widzi Australię po swojemu. "Niektórych szokuje to, co pokazuję"

Zgromadzone nieczystości są odpompowywane przez wóz asenizacyjny, po wylądowaniu samolotu na płycie lotniska. Następnie trafiają do oczyszczalni ścieków, a czyszczeniem samolotu zajmuje się ekipa sprzątająca.

W Boeingu 747 - podczas lotu długodystansowego - toalety mogą być spłukiwane ponad tysiąc razy, tworząc ponad 320 galonów odpadów (1,2 tys. litrów - przyp. red). To dużo - wyjaśnia pilot.
Trwa ładowanie wpisu:tiktok

Część internautów sądziła, że nieczystości są wyrzucane z samolotu

Dla części internautów wyjaśnienie Garretta było co najmniej szokujące. Niektórzy obserwatorzy byli bowiem przekonani, że nieczystości spuszczane są z maszyny podczas lotu.

"Czekaj, ludzie naprawdę myślą, że to spada z samolotu? Więc wierzą, że istnieje kupa, która leci z nieba i nie pochodzi od ptaków?" - zastanawiają się internauci. Część z nich przyznała się, że nigdy o tym nie myślała.

Autor: MSI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić