Pracował jako steward. Prawda wyszła na jaw po 23 latach

52

Ricardo Cesar Buedes to Brazylijczyk, który został aresztowany za to, że przez 23 lata używał skradzionej tożsamości. Pracował jako steward dla linii lotniczych United Airlines. Wpadł, bo chciał odnowić paszport. Jak to możliwe, że tyle lat udało mu się ukrywać pod cudzym nazwiskiem?

Pracował jako steward. Prawda wyszła na jaw po 23 latach
Urzędnicy po 23 latach dopatrzyli się nieścisłości w dokumentach Brazylijczyka (Adobe Stock, ©Dmytro Surkov - stock.adobe.com)

Steward United Airlines przez 23 lata posługiwał się nazwiskiem Eric Ladd. W rzeczywistości nazywa się Ricardo Cesar Guedes i urodził się w 1972 r. w Sao Paulo w Brazylii.

Brazylijczyk ukradł tożsamość zmarłego Amerykanina

Okazało się, że ponad dwie dekady temu mężczyźnie udało się przekonać urzędników do wydania mu paszportu Stanów Zjednoczonych na nazwisko William Ericson Ladd, które później skrócił do Eric Ladd.

Prawdziwy Ladd urodził się w 1974 r. w Atlancie i zginął w wypadku samochodowym w wieku 4 lat. Guedes otrzymał paszport na jego nazwisko, a nawet kilkukrotnie go odnawiał. Pod koniec lat 90. zaczął pracować jako steward linii lotniczej United Airlines. Prawda wyszła na jaw po 23 latach.

Brazylijczyk został aresztowany

W grudniu 2020 r. Guedes próbował odnowić swój paszport, a Departament Stanu Stanów Zjednoczonych zauważył pewne nieścisłości. Wszczęto dochodzenie. W lipcu 2021 r. skontaktowano się z matką Ladda, która nie miała pojęcia, że ktoś posługuje się tożsamością jej zmarłego syna.

Śledczy wykazali zgodność odcisków palców nieżyjącego Amerykanina z tymi, które Brazylijczyk złożył pod podrabianym paszportem. Guedes został aresztowany na lotnisku w Houston. Wina za niedopatrzenie fałszerstwa przez ponad 20 lat leży po stronie amerykańskiego rządu.

Źródło: One mile at time

Zobacz także: Pracodawca sprawdzi paszport covidowy? Woś o stanowisku partii Ziobry
Autor: MSI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić