Niebezpieczeństwo w lesie. Widzisz takie coś? Lepiej uważaj

76

Każdy kierowca powinien na drodze zachować maksymalną czujność. Zagrożeniem są nie tylko inni kierowcy, ale także zwierzęta, wybiegające z pobliskich lasów i łąk. Apel w tej sprawie wystosowały Lasy Państwowe, pokazując, co wydarzyło się kilka sekund po sytuacja przedstawionej na zdjęciu.

Niebezpieczeństwo w lesie. Widzisz takie coś? Lepiej uważaj
Widzisz takie coś? Musisz bardzo uważać. Eksperci ostrzegają (Facebook)

Sarny, łosie, lisy czy dziki szukając resztek jedzenia często zbliżają się na niebezpieczną odległość do dróg, którymi podróżujemy. Niektóre zwierzęta walcząc o swe leśne terytorium wbiegają wprost pod koła jadącego samochodu.

W internecie roi się od nagrań niebezpiecznych sytuacji, w których kierowcy musieli gwałtownie hamować przed nadbiegającymi zwierzętami. Podróżując drogami leśnymi, warto stosować zasadę ograniczonego zaufania.

Z okazji nowego roku, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krakowie przypomina kierowcom o zagrożeniu ze strony zwierząt. W mediach społecznościowych zwraca uwagę na jedną ważną rzecz.

Jeśli zauważymy tylko jedno zwierzę to możemy być pewni, że obok niego pojawią się kolejne. Musimy zwolnić i uważnie obserwować drogę i jej otoczenie. Jeśli zwierzę nas dostrzeże, powinno zejść nam z drogi.

W nowym roku pamiętajmy, by na drogach szczególnie uważać nie tylko w terenie zabudowanym! Drogi poza nim otacza po prostu innego rodzaju zabudowa Lasy, łąki i zadrzewienia oraz jezdnie, które pośród nich poprowadziliśmy, poprzecinane są dużo starszymi duktami i przejściami, których my po prostu nie widzimy, a które każda okoliczna sarna, dzik czy jeleń doskonale zna - czytamy.

Wypadki z udziałem zwierząt

W policyjnym raporcie wypadkowym za rok 2019 czytamy, że "obiekty, zwierzęta na drodze" były przyczyną 334 wypadków, w których zginęły 23 osoby, a rannych zostało 388 osób.

Zobacz także: Co oni zrobili?! Takiego rzutu wolnego jeszcze nie było w historii piłki nożnej (wideo)
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić