aktualizacja 

Przerażająca atrakcja w Australii. Ludzie tracą panowanie

24

Pociągi nie muszą służyć tylko do przetransportowania się między danymi miejscami. Wyjątkowa kolej, która znajduje się w Australii, dostarcza pasażerom niezapomnianych przeżyć. "Najlepsze doświadczenie w historii" - czytamy w komentarzach.

Przerażająca atrakcja w Australii. Ludzie tracą panowanie
Najbardziej stroma kolejka dostarczy pasażerom wiele emocji (TikTok)

Internauci byli w szoku kiedy zobaczyli materiał wideo, opublikowany przez Kireilię na TikToku. Krótki filmik, na którym kobieta opowiada o najbardziej stromej kolei na świecie, został obejrzany przez 1,8 mln użytkowników.

Najbardziej stroma kolej

Najbardziej stroma kolej widokowa Scanic Railway znajduje się w Górach Błękitnych w Nowej Południowej Walii w Australii, na zachodnich obrzeżach popularnego Sydney i zjeżdża do Doliny Jamiso. "To jedna z najbardziej malowniczych atrakcji świata" - przyznała tiktokerka.

Trasa została pierwotnie zbudowana pod koniec XIX w. w celu obsługi kopalni węgla Katoomba. W atrakcję turystyczną została przekształcona w 2019 r. - Jest naprawdę strono! Czujemy się, jakbyśmy latali, bo nasze nogi są w powietrzu - relacjonuje zjazd kobieta.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Halo Polacy". Mieszka w Korei Południowej od 15 lat. "Tutaj to ja jestem kurą domową"

W czasie przejazdu koleją emocji dostarcza nie tylko duży kąt nachylenia torów, sięgający od 52 do 64 st., ale także fakt, że przejeżdża się przez skalny tunel, w którym jest wyjątkowo ciemno. - Trochę się boimy, ale po chwili możemy zobaczyć światło. Widoki są zdumiewające - relacjonuje dalej Kireilia.

Internauci zaskoczeni

Pod filmikiem udostępnionym na TikToku pojawiło się wiele komentarzy. Większość internautów jest zaskoczona, że takie miejsce istnieje. Część podzieliła się swoimi pozytywnymi wspomnieniami z przejażdżki koleją, a inni zaczęli marzyć, że też chcą skorzystać z atrakcji.

"Najlepsze doświadczenie w historii", "Chcę tam z moimi przyjaciółmi", "Byłam tam w szkole średniej, wtedy nie było jeszcze tak zamykanych drzwi" - czytamy w komentarzach.

Z drugiej zaś strony, jest część osób, która nigdy nie odważyłaby się wsiąść do takiego pociągu. "Moja klaustrofobia od razu powiedziałaby nie", "Miałabym atak paniki", "Nigdy mnie w tym nie zobaczycie", "Pamiętam, jak na wycieczce histerycznie płakałam, żeby tylko tam nie iść" - piszą internauci.

Trwa ładowanie wpisu:tiktok
Autor: NGU
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić