Robisz tak w samolocie? Oto co może cię spotkać

23

Eksperci biją na alarm. Chodzi o niebezpieczne przyzwyczajenie podróżujących samolotem. Korzystając z toalety popełniają duży błąd, który może ich kosztować zdrowie.

Robisz tak w samolocie? Oto co może cię spotkać
Pasażerowie często popełniają poważny błąd podczas korzystania z toalety (Adobe Stock, ©saulich84 - stock.adobe.com)

Personel pokładowy zwraca uwagę, że ludzie w samolotach zapominają o jednym. Podczas lotu często zdejmują buty, żeby stopy odpoczęły, a potem - idąc do toalety - o tym zapominają. Wchodzą do jednego z najbrudniejszych pomieszczeń w samych skarpetkach albo boso.

Eksperci ostrzegają, że pasażerowie mogą w ten sposób zarazić się obrzydliwymi infekcjami grzybiczymi. Zwracają też uwagę, że zarazki i bakterie można przenosić w ten sposób na dywany w pokojach hotelowych czy domach, co stanowi zagrożenie także dla innych ludzi.

O problemie mówi jedna ze stewardes linii Emirates. Udostępniła wideo na TikToku, w którym twierdzi, że pierwsza zasada w samolocie brzmi: "Nigdy nie chodź do toalety bez butów", dodając, że rzadko są one czyszczone między lotami.

Chodzenie na boso jest nie tylko niehigieniczne, ale też może zagrażać bezpieczeństwu w przypadku sytuacji awaryjnej na pokładzie, zauważają eksperci. Powinniśmy być przez cały lot gotowi do opuszczenia maszyny.

Zobacz także: Stewardesa miała naprawdę dość. Oto co zrobiła
Autor: IKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić