Kamil Karnowski
Kamil Karnowski| 
aktualizacja 

Śmierć na jednej z najbardziej znanych plaż świata. Kobietę zabił startujący samolot

246

57-latka oparła się o płot, gdy przeleciał nad nią odlatujący z wyspy Sint Maarten Boeing 737.

Śmierć na jednej z najbardziej znanych plaż świata. Kobietę zabił startujący samolot
(iStock.com)

Trzymała się ogrodzenia, bo obawiała się o swoje bezpieczeństwo. Jednak podmuch powietrza z silników samolotu był tak silny, że kobieta pochodząca z Nowej Zelandii nie była w stanie utrzymać się na nogach. Upadła na plecy kilka metrów dalej - informuje "New Zeland Herald".

Nieszczęśliwy upadek. 57-latka upadając, uderzyła głową o kamień i zmarła chwilę później. To kolejna ofiara lotniska na wyspie Sint Maarten. Tamtejsze władze ostrzegają turystów przed niebezpieczeństwem. Na słynnej plaży Maho rozstawionych jest także mnóstwo znaków informujących o zagrożeniach.

Zobacz także: Przykładowe lądowanie na wyspie możecie zobaczyć na poniższym nagraniu.

Spotkałem się z rodziną zmarłej. Wiedzą, że to, co zrobili, było złe. Nie powinni byli tam wchodzić, informują o tym znaki, które widzieli. Żałują, że podjęli ryzyko, ale to źle, że nauczka przyszła w taki sposób - skomentował Rolando Brison, dyrektor turystyczny wyspy.

Plaża na karaibskiej wyspie jest jedną z najbardziej znanych na świecie. Sławę zawdzięcza lotnisku Princess Juliana, którego pas startowy od plaży dzieli zaledwie kilkadziesiąt metrów i niezbyt wysokie ogrodzenie. Turyści z całego świata podróżują na wyspę tylko po to, by z bliska podziwiać startujące i lądujące samoloty.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić