Tak w krajach arabskich nazywają kobiety. TikTokerka dowiedziała się, dlaczego

60

Dla mężczyzn w krajach arabskich widok europejskich kobiet o jasnej karnacji i blond włosach jest czymś niecodziennym i intrygującym, dlatego też reagują na nie w różny sposób. TikTokerka dowiedziała się, dlaczego w Dubaju wielu sprzedawców nazywa przechodzące po targu Europejki Shakirą.

Tak w krajach arabskich nazywają kobiety. TikTokerka dowiedziała się, dlaczego
TikTokerka zapytała sprzedawcę, dlaczego Shakira to określenie, którego używa w stosunku do europejskich kobiet (Adobe Stock, TikTok, efesenko)

Lilii a talk - tak nazywana jest w mediach społecznościowych młoda kobieta, która przeprowadza wywiady uliczne w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. W swoich krótkich nagraniach wideo, zamieszczanych w sieci porusza bardzo różnorodne i ciekawe tematy, czasem w humorystyczny sposób.

"Ten mężczyzna nazwał mnie Shakirą"

W krajach arabskich takich jak Egipt, Tunezja, Arabia Saudyjska czy Zjednoczone Emiraty Arabskie, szczególnie na targach w miejscowościach turystycznych niczym nadzwyczajnym nie jest namawianie przechodzących turystów do wejścia do sklepu.

Jak się okazuje w takich miejscach kobiety są różnie nazywane, wręcz przywoływane, co jest dla wielu zabawne, ale dla sporej grupy też irytujące. TikTokerka na suku w Dubaju (arabskim targowisku) została nazwana Shakirą. W swoim nagraniu tłumaczy, dlaczego sprzedawcy tak mówią do kobiet.

Nagranie pt. "Ten mężczyzna nazywa mnie Shakirą" opublikowane zostało w tym tygodniu. Do tej pory obejrzało je ponad 2,5 tys. użytkowników TikToka i 27 tys. osób na Instagramie.

Trwa ładowanie wpisu:tiktok

Lilli pyta na filmie sprzedawcę, kim jest Shakira. Odpowiada, że to piosenkarka i tancerka brzucha. Mężczyzna wyjaśnia także, dlaczego nazywa kobiety Shakirą lub też Lady Gagą. Odpowiada, że Shakira jest piękna, dlatego mówi w ten sposób do turystek z Niemiec czy Francji, aby chętniej wchodziły do jego sklepu. Jak twierdzi, czasami to działa.

Marketing czy żenada?

W komentarzach ludzie śmieją się, że to jest dla sprzedawcy forma marketingu i pozyskiwania nowych klientów.

"Tak rozumiesz marketing?" - czytamy pod rolką z nagraniem zamieszczoną na Instagramie.

Choć dla kobiet może to być irytujące i uwłaszczające, to mimo wszystko na takie zachowania na targach powinno się raczej patrzeć z przymrużeniem oka, niż brać je na poważnie.

Zobacz także: Wakacje we wrześniu i październiku. "Nawet niecały tysiąc złotych"
Autor: NGU
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić