aktualizacja 

To nie fotomontaż. Nagrali, co się dzieje w Tatrach

56

Profil poświęcony słowackim Tatrom opublikował na Instagramie wyjątkowe nagranie z okolic słynnej Zbójnickiej Chaty. Pokazuje ono, jak trudne warunki pogodowe panują obecnie w wyższych partiach gór.

To nie fotomontaż. Nagrali, co się dzieje w Tatrach
Zbójnicka Chata w Tatrach. (Instagram, tatry_official)

Ostatnie dni w dużej części Europy przyniosły załamanie pogodowe. Widać to było zwłaszcza w naszym kraju - tylko przez weekend w Polsce w niektórych miejscach spadło nawet kilkadziesiąt centymetrów śniegu. Intensywne opady doprowadziły wiele dużych miast do paraliżu komunikacyjnego, a z nadmiarem śniegu nie radziła sobie także kolej czy lotniska.

Śnieżna pogoda zapewnia jednak rajskie widoki, zwłaszcza w górach. Duży opad śniegu powoduje jednak, że w wyższych partiach warunki do turystyki, a także pracy są bardzo ciężkie. Pokazuje to najnowsze nagranie, które zostało opublikowane na oficjalnym profilu poświęconego słowackiej stronie Tatr.

Śniegu napadało po dach. Schronisko walczy z zimą

Krótki materiał wideo został zarejestrowany na zewnątrz Zbójnickiej Chaty. To kultowe dla miłośników gór schronisko położone w Dolinie Staroleśnej, w słowackich Tatrach Wysokich. Choć schronisko jest czynne cały rok, to aktualna sytuacja pogodowa mocno utrudnia funkcjonowanie tej placówki.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zagrożenie lawinowe w Tatrach. "Część ludzi jest kompletnie nieświadoma"

Na materiale widać bowiem potężne zwały śniegu, które pojawiły się przy schronisku na przestrzeni ostatnich dni. Śniegu napadało tyle, że sięga on dachu budynku. Pracownicy Zbójnickiej Chaty starają się udrożnić dojście do obiektu za pośrednictwem łopat, ale nie jest to łatwe zadanie. Mimo to pracownicy nie tracą dobrego humoru, twierdząc, że "zespół Zbójnickiej Chaty jest przygotowany na 125 proc.".

Nagranie ze słowackich Tatr pokazuje, że w górach panują bardzo trudne warunki do uprawiania turystyki. Na szlakach zalegają olbrzymie połacie śniegu, a niebezpieczeństwo zejścia lawiny po świeżych opadach śniegu jest spore.

Jeśli zamierzamy wybrać się na przechadzkę, należy mieć ze sobą kompletny zimowy osprzęt. Osoby bez doświadczenia powinny natomiast zrezygnować z wycieczek.

Trwa ładowanie wpisu:instagram
Autor: ACG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić