aktualizacja 

Wielki paraliż na lotniskach w Wielkiej Brytanii. Podróżni są wściekli

75

Dziesiątki odwołanych lotów, setki opóźnień i godziny spędzone w kolejkach do odprawy i kontroli bezpieczeństwa. Brytyjskie lotniska znów przeżywają oblężenie, a wśród pracowników i pasażerów panuje koszmarny chaos.

Wielki paraliż na lotniskach w Wielkiej Brytanii. Podróżni są wściekli
Podróżni czekają wiele godzin w kolejce do odprawy i kontroli bezpieczeństwa (Facebook)

Brytyjskie lotniska w ostatnich dniach pogrążyły się w chaosie. Z powodu wzrostu zainteresowanie lotami międzynarodowymi oraz brakami w kadrach personelu pokładowego i naziemnego, do odprawy oraz kontroli lotniczej ciągną się niebotyczne kolejki.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Chaos na lotniskach w Wielkiej Brytanii może potrwać kilka tygodni

Opóźnienia, odwołane loty oraz wielogodzinne kolejki obserwuje się obecnie na wielu lotniskach w Wielkiej Brytanii. W sam środek chaosu trafili m.in. podróżni wylatujący z lotniska w Manchesterze.

Z powodu braków kadrowych na lotnisku zatrudniono policję z Greater Manchester oraz pracowników tymczasowych. Nie pomogło to jednak w usprawnieniu jego działania, ponieważ funkcjonariusze nie wykonują zadań związanych m.in. z obsługą bagażu.

Burmistrz Manchesteru Andy Burnham ostrzegł, że chaos na lotnisku może potrwać nawet dwa miesiące i zostanie spotęgowany przez planowane na weekend wielkanocny prace inżynieryjne na kolei.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Podróżni skarżą się na koszmarne kolejki na lotniskach

Podróżni, którzy pierwszy raz od dwóch lat mogą cieszyć się swobodnymi lotami bez ograniczeń covidowych, wpadli w pułapkę lotniskową. Koszmarne kolejki i wielogodzinny czas oczekiwania na loty sprawił, że wielu pasażerów nie dostało się na pokład samolotu.

W mediach społecznościowych pojawiły się relacje z najbardziej ruchliwych lotnisk w Wielkiej Brytanii. W tygodniu od 3 kwietnia na lotniskach Heathrow, Gatwick, w Manchesterze i Birmingham uziemiono ponad tysiąc lotów. Linie lotnicze Easy Jet i British Airways odwołały łącznie ponad 150 połączeń.

Źródło: "The Sun"

Zobacz także: Blanka Lipińska wspomina urodziny: "Dostałam najbardziej wyjątkowy prezent z życiu"
Autor: MSI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić